Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A győri Széchenyi Egyetemem...

A győri Széchenyi Egyetemem vagy a Budapesti Műszaki egyetemen jobb a gépészmérnöki képzés? Melyikre jobb menni továbbtanulni? Légyszíves a tapasztalataitokat írjátok le és a véleményeteket ezzel a témával kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. okt. 4. 22:09
 1/10 Acerbitas válasza:
30%

Nézd... Minden egyes évben, amikor elérkezik a továbbtanulásról való döntés ideje ezek a kérdések felmerülnek.


Ha objektíven akarjuk nézni a dolgokat a BME a legjobb műszaki képzést adó iskola az országban, erről nincs vita. Egyesek szokták mondani, hogy az Óbudai Egyetem jobb, mert ott gyakorlat orientáltabb az egész képzés... meg lehet. Én egy dolgot biztosan tudok, ránézel a ponthatárokra és a BME-n minden képzésnél MINIMUM 100 ponttal többet kell elérni, mint bármely más egyetemen. Ez önmagában mérvadó, úgy értem szerinted hol jobb a képzés, melyik diploma ér többet? Az Óbudai Egyetemes mechatronika ahova belehet kerülni 280 ponttal, vagy a BME-s amihez 450+ pont kell?


Ezt a munkarő piac is jól tudja. Egy BME-s diplomával sokkal könnyebben, gyorsabban és nagyobb fizetéssel fogsz munkát találni.


Én annó magamban így rangsoroltam az műszaki képzést adó egyetemeket:

1.BME

2.OE

3.GAMF (de ez csak az én szubjektív véleményem volt végzősként úgy, hogy még egyikre se jártam)


Egy kis olvasgatni való: [link]


Ez az én véleményem mint BME-s gépészmérnök hallgató.

2015. okt. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Acerbitas válasza:
Ja még valami (az első hozzászóló vagyok). A BME-n tanulni kell. Látástól vakulásig, ha ezt nem bírod akkor semmikép se ide jelentkezz.
2015. okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Cáfolnám az első válaszolót.


Szerintem ha valamiből, akkor a ponthatárokból biztos nem éri meg kiindulni. A ponthatár a túljelentkezést mutatja csak meg. A SZE-n sok a hely a jelentkezők számához képest, ezért alacsony a ponthatár, de ez nem jelenti azt hogy nem szórják ki a nem oda valókat. Én másodéves vagyok a SZE-n, és ismerek több hallgatót is, aki a BME-ről jelentkezett át ide. A SZE-n kisebb a ponthatár, viszont több hallgatót ki is szórnak, a Műegyetemhez képest.


Hogy a BME-ről jobbak az elhelyezkedési esélyek, abban sem lennék ilyen biztos. BME-és állásbörzén csak azzal a válasszal találkoztam, hogy ugyanannyi az esélye egy BME-én és egy Győrben végzett hallgatónak az adott cégnél. (Kivétel az Audi, mert a SZE-s még előnyben is van a BME-éssel szemben.)


Röviden: Nagyot téved aki szerint Győrben annyival kevesebbet kell tanulni, mint amennyivel kevesebb a ponthatár Budapesthez képest. Egy dolog viszont biztos kevesebb Győrben: A felesleges szívatás (több exBME-és kolléga megerősített már ebben).

2015. okt. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Cáfolnám mindkét előttem szólót..


1. Igaz az, hogy ponthatárokból tényleg nem lehet (szabad) kiindulni, mert az valóban csak a túljelentkezést határozza meg, nem pedig a szak színvonalát..

2. Igaz az is, hogy jelenleg a BME-n a legjobb/legnehezebb és alighanem a legelméletibb is ez a képzés az országban (DE ez TELJESEN FÜGGETLENÜL igaz a jelentkezés ponthatárától)

3. Igaz az, hogy BME-n több a (felesleges?) szívatás és sokan is esnek ki/hagyják ott/mennek át emiatt másik helyre, viszont itt csak az egyik oldal véleménye az, hogy mindez "felesleges", a másik oldalé (mármint amelyik teljesíteni is tudja a kritériumokat és nem esik ki) inkább az, hogy lehet, hogy valóban szükséges szívatni azért mert:

- megtartson az egyetem egy színvonalat

- az "ország krémjét" képezik/akarják képezni, márpedig egy jól képzett, értékes munkaerő egy nagyon nehéz feladatra meg nem fogja neked azt mondani, hogy "hagyjál már, szívass mást", hanem így vagy úgy, de kiszenvedi a megoldást

- jobban elmélyítse a tudást (mert hát az a feladat/képlet/akármi amit egy hétig próbálsz megoldani/értelmezni az tuti, hogy örökre beléd is vésődik)


Összességében én nem hallgatnék azoknak az embereknek a véleményére, akik kiestek a BME-ről és ezt-azt mondanak róla más egyetemeken.. Ehelyett inkább azokéra hallgatnék, akik:

- elvégezték a BME-t ezen a szakon

- ezt a szakot nem BME-n végezték el

- ezt a szakon BME-n és valamelyik másik egyetemen is elvégezték (nyilván ebből lesz nagyon kevés)

2015. okt. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagy vonalakban egyetértek az előttem szólóval. (A harmadik vagyok.) Csak pár dolgot pontosítanék az én szemszögömből:


Szívatás:

Szívatás alatt az olyan dolgokra gondoltam, mint pl: Műábárán a gyakorlatvezető többször reflexből visszadobja a rajzokat, vagy éppen nem érhető el a leadási héten, vagy akár berakják a zh-dat reggel 6-ra meg fél7-re, de gondolok itt arra is, hogy szándékosan hibás egy példatár, hogy a hallgató maguktól jöjjenek rá több dologra. Amiket felsoroltam azokat a példákat a SZE-ről szedtem, de valószínűleg ha egy győri és egy budapesti hallgató panaszkodó délutánt tartana egymásnak, akkor a BME-és tudna több dolgot mondani. Valahol látom én is, hogy ezeknek a "szívatásoknak" mik az előnyei. Hogy szerinted a több ilyen eset pozitív vagy negatív azt a te szubjektív véleményedre bíznám.


ex-BME-ések:

Csak annyival pontosítanék, hogy azokkal a hozzánk vándorolt kollégákkal akikkel beszéltem, azok nem amiatt hagyták ott a BME-t, mert kiestek, hanem mert saját döntésük alapján jöttek át.

2015. okt. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

(Harmadik vagyok.)


Két dolog még eszembe jutott a szívatáshoz:

A BME-én fizetni kell a bukott kreditekért a SZE-en nem. Tehát amelyik tárgyadat felvetted, de nem teljesítetted, azért kreditenként fizetned kell a BME-én. A tanszékeknek ez az egyik fő bevételi forrása. A tárgyat felvett hallgatók színvonalától függetlenül, ezért x%-ot minden évben megbuktatnak a bevétel miatt. A SZE-n anyagi érdek nem fűzi a tanárokat ahhoz, hogy megbuktassanak, tehát csak a tanszékekhez vándorló pénz miatt nem fognak itt megbuktatni. Én ezt rendszert mindenképp a BME hátrányaihoz írnám.


Még egy apróság:

A BME-én kevesebb tárgy indul keresztfélévben, mint a SZE-n. Emiatt többször előfordul, hogy egy nem teljesített tárgy után 1 évet kell várnod, és nem 1 félévet, hogy újra felvehesd. Ennek a BME-n a hátránya, hogy nagyobb csúszásokat lehet kialakítani. A több keresztfélévnek viszont a SZE-n, viszont az a hátránya, hogy nincs mindig akkora motiváció, hogy az adott félévben teljesítsd a tárgyat, de ez már a hallgató motiváltságán múlik leginkább, lehetőség jobban adott a kisebb csúszásokhoz.

2015. okt. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. okt. 15. 14:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Hozzászólnék azért a témához, mint SZE-s.

Nem kell Pestre menni, hogy egy kis szívatást kapj, a gépszerkezettan tanszék emiatt jött létre körülbelül.

A keresztfélévekről csak annyit tudok, hogy ami első féléves, és indul is belőle ez csak a matek és a kémia, illetve fizika.

De amelyik tantárgyakon nehéz átmenni, és még szívatnak is, azokból természetesen nincs keresztfélév.

2016. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A SZE-n az összes mechanikából és matekból mindig van keresztfélév, azért ez elég nagy segítség. A fémtan és ráépülős tárgyakból pedig van CV, ez is több mint a semmi.
2016. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Nightek ***** válasza:

Egyértelműen BME.

Mindenki jön itt azzal, hogy így elméleti, úgy elméleti, hogy máshol gyakorlatiasabb a képzés etc. Erős elméleti alapok nélkül nem leszel mérnök, márpedig azt a BME-n kapod meg, ezen kívül meg van gyakorlat rendesen.

Másrészt az se mindegy milyen közegben tanulsz. Akit éppen hogy felvettek 280 ponttal illetve aki 390 pontot szedett össze.

A BME-n csomó lehetőség, öntevékeny kör és csapat van, ahol fejlesztheted a tudásod.

Hogy szívatnak-e? Eléggé, de ha tanulsz, akkor lazán elvégezhető egyenesben. Egyébként meg ez az életre nevel, a túlélés művészetét teljes mértékben magadévá teszed mire elvégzed :D

Volt ismerősöm aki a bsc után le akart menni a Széchenyire, de mondták neki hogy eszébe ne jusson, maradjon a BME-n.

A BME presztízse pedig vitathatatlan, de nem véletlenül. De ha elfogadsz egy tanácsot, ha tudsz, inkább menjél külföldre tanulni, mert hiába a legjobb a BME az országban, külföldön sokkal jobb az oktatás.


Egy BME gépészt egyenesben elvégző jelenleg BME gépész msc-s hallgató.

2016. febr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!