Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki kérem megoldaná az...

Valaki kérem megoldaná az alábbi feladatokat? (matek, többi lent)?

Figyelt kérdés

Írtunk dolgozatot matekból, és a tanárúr ide adta a feladatlapot, de persze a dolgozat az nála van. Azért szeretném, hogy valaki oldja meg, mert le akarom ellenőrizni magamat, hogy nagyjából milyen jegyet kapok :).


Feladatok:

1. Definiálja és jellemezzea racionális számok halmazát!

2. Mit értün két halmaz únióján?

3. Az A, és B halmazról tudjuk, hogy A U B = [(1,2,3,4,5,6)], A/B= [2,4,6], A metszet B = [1,3]. Határozza meg az A és a B halmazt!


4. Illesszen három racionális számot a 2/5-öd (kettő ötöd), és az 5/7-ed (ötheted) közé!


5. Egy házban 18-an járatnak újságot. 8-an Népszabadságot, 6-an Magyar Nemzetet, 2-en mindkettőt. Hányan járatnak egyéb újságot?



2015. szept. 27. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:

1) és 2) tipikusan olyan, hogy vagy a füzetedben vagy a könyvedben benne van, nincs mit rajta ellenőrizni, kinézed


3) A=[1,2,3,4,6] és b=[1,3,5]


4) 15/35, 16/35, 17/35


5) 6-an.

2015. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az elsőt senki nem fogja itt megmondani neked, de általában úgy szokás definiálni hogy két egész szám, p és q ahol q nem nulla hányadosa. Fogalmam sincs milyen jellemzőket akarsz róla tudni


{x \in A \cup B | x \in A \vee x\in B}


a 3 5 az annyira unalmas hogy másra hagyom.


4. Nyilván végtelen sok megoldás lehetséges, de talán próbáljunk módszert mutatni. Közös nevezőre hozzuk őket: 14/35 és 25/35. Hát akkor minden közöttük jó lesz, 15/35, 16/35 stb.


Kicsit érdekesebb lett volna 3/7-el feladni mert akkor 14/35 és 15/35 között kellene találni és ahhoz kicsit gondolkodni is kellene, bővítsük néggyel, 56/140 illetve 60/140 így három szám közöttük 57/140,58/140,59/140 lenne....

2015. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az első kérdésre azt hiszem ezt válaszoltam: Olyan 0-nál nagyobb pozitív számok, melyek felírhatók két szám hányadosaként.
2015. szept. 27. 10:13
 4/8 A kérdező kommentje:

A 4-eset meg így csináltam meg:


Közös nevezőre hoztam a 2/3-adot, és a 5/7-edet.

1.

- 2/21 5/21

- 21:3 = 7 * 2 = 14/21

- 21:7 = 3 * 5 = 15/21


2. bővítés 2-vel.

-14/21 = 28/42

-15/21 = 30/42 itt még csak 1 számot tudok a kettő közé írni, szal bővítettem még 2-vel.


3.

-28/42 = 56/84

-30/42 = 60=84


Ezek közé már beírható 3 racionális szám, a : 57/84, 58/84, 59/84


Elnézést elírtam a kérdésbe, mert ahogy láthatjátok nem 2/5-öd, hanem 2/3-ad

2015. szept. 27. 10:20
 5/8 anonim ***** válasza:

> Olyan 0-nál nagyobb pozitív számok, melyek felírhatók két szám hányadosaként.


No igen, ez itt a káosz. Mi az a "pozitív szám"? Valószínűleg elfogadják a válaszodat de definíciónak elég használhatatlan. Ha axiómákból akarsz építkezni, akkor először az egész számokat definiáljuk a Peano axiómák segítségével, majd a racionális számokat mint az egész számok Descartes-szorzatának ekvivalenciaosztályait, majd abból a racionális számok Cauchy sorozatainak ekvivalenciaosztályait nevezzük valós számoknak. Úgy nem lehet definiálni hogy "vannak" a valós számok és annak egy részhalmaza a racionális számok...

2015. szept. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most lettem 9.-edikes. Szerintem is elég lesz annyi, amennyit írtam, ki tudja.
2015. szept. 27. 20:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár a többiek már írtak megoldásokat, én segítséget adok


1-2) LEGELSŐ GOOGLE TALÁLAT! :-)


"Olyan 0-nál nagyobb pozitív számok, melyek felírhatók két szám hányadosaként."

a) Racionális szám pedig lehet negatív is.

b) mutass 0-nál kisebb pozitív számot kérlek. (De ez már kötekedés, elismerem)


3) Venn-diagrammal rajzold fel.


4) Mondj három olyan számot ami nagyobb mint 2/5 (itt az -öd "rag" fölösleges), de kisebb mint 5/7 (szintén az -ed fölösleges).


5) Szintén Venn diagram, belülről kifelé kezd el.

2015. szept. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:

1; Kisk. szinten a \frac{p}{q} alakú számok halmaza, ha q\neq0 és \frac{p}{q}\cdot q=p. Mind a négy alapművelet elvégezhető benne korlátozások nélkül.


2; Azt a legszűkebb halmazt, ami mindkét halmaz elemeit tartalmazza.


3; (A\cup B)\setminus(A\setminus B)=B vagy (A\setminus B)\cup(A\cap B)=A


4; Tétel: Bármely két racionális szám között van racionális szám.

Bizonyítás: Tfh. \exists a,b,c,d\in\mathbf{Z}:\forall p,q\in\mathbf{Z}:\frac{p}{q}\nin[\frac{a}{b},\frac{c}{d}]. Vegyük az intervallum számtani közepét: \frac{\frac{a}{b}+\frac{c}{d}}{2}=\frac{ad+bc}{2bd}. A törtnek mind a számlálója, mind a nevezője egész az egész számok műveleti tulajdonságai miatt, valamint a számtani közép definíciója alapján \frac{a}{b}\leq\frac{ad+bc}{2bd}\leq\frac{c}{d}, ami ellentmondás. QED. Innentől menni fog.

Vagy közös nevező és 3 másodperc bambulás.


5; Szitaformula!

2015. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!