Egy rendszergazda mit csinál? Milyen képesítés szükséges, hogy rendszergazda lehessen valaki?
Egy rendszergazdához rendszergazda képesítésre van szükséged. Azonban rendszergazda és rendszergazda között is van különbség.
Van a "minimálbéres" rendszergazda aki általában egy egyszerű szakközéppel (mondjuk informatika) végzi a dolgát egy nem túl "felkapott" helyen. Itt igazából nagy feladatok nincsenek is. Egy-két számítógép telepítés, szoftverüzemeltetés, hálózatépítés.
Azonban aki valóban IT-szakember az jó esetben mérnök képesítéstű és emellett az adott szolgáltatók saját tanfolyamait (pl. Microsoft, Cisco) elvégzi [ezek igen húzós pénzek], esetleg ha nem mérnök egy OKJ szoftverüzemeltetőit végez el.
Aztán keres egy jó helyet, ahol erős "gürimunkával" eljut arra a szintre, amikor napi "két gombnyomásért és három tonercseréért" százezreket tesz zsebre. De! Ha valami komoly gond van, akkor lehet, hogy éjszakákat haza sem megy...
A párom rendszergazda egy közintézményben. Az előbbi válaszoló által leírt kis meló nem igaz. Ugyanis egy ilyen intézményben ma már nem 3-4 gp van . Ő 300 gépért karbantartásukért fele, neki kell az ilyen közbeszerzéseket intézni, a nyomtatók fénymásolók karbantartása, szerver az övé. Van amikor sok a meló, van amikor nem. De ez annyira változó, hogy a nap elején még nem is lehet tudni.
Neki szoftverüzemeltetőije van ,ami egyébként nem a megfelelő képesítés a feladatra. Min egy rendszerinformatikusi kell hozzá vagy minek nevezik. Őt most iskolázták be a felsőfokúra.
Első válaszoló vagyok:
Ezt mondtam: "Van a "minimálbéres" rendszergazda aki általában egy egyszerű szakközéppel (mondjuk informatika) végzi a dolgát egy nem túl "felkapott" helyen."
Te pedig ezt: "Ő 300 gépért karbantartásukért fele, neki kell az ilyen közbeszerzéseket intézni... valamint: "rendszergazda egy közintézményben."
Vagyis ő valószínűleg közalkalmazott egy nem kis kaliberű közintézményben. Ez pedig nem a "zugrendszergazda" tipikus esete!
Van rendszergazda aki azt hiszi magáról, hogy az. De ő nem dolgozik háromszáz géppel. :)
A rendszergazda tipikusan az a szakma, ahol lehet nagyon sokat keresni kevés munkával, és megfelelő tudás hiányában lehet sokat dolgozni minimális pénzért.
"megfelelő tudás hiányában lehet sokat dolgozni minimális pénzért."
Ezen mit értesz?
Mert én úgy érzem amit a férjem csinál igaz közalkalmazottként a még nem megfelelő képesítésével az nincs megfelelő tudás nélkül. Az más,hogy kinek milyen iskolája van. láttam már programozót akinek fingja nem volt a programozásról.
De a lényeget azt hiszem leírtuk.
Ha ilyenterületen komoly állást akarsz, menj főiskolára vagy etemre mérnök informatikus szakon, esetleg programtervezői szakon és itt szakosodj tovább 3. félévtől.
19 éves progtervező hallgató vagyok :-)
Ha van kérdése, irj privátban, nagyon szivesen segitek!!
"A rendszergazda tipikusan az a szakma, ahol lehet nagyon sokat keresni kevés munkával, és megfelelő tudás hiányában lehet sokat dolgozni minimális pénzért."
Meg közintézményekben, iskolákban a rendszergazda tipikusan az az ember, aki hiába nagy tudású, hiába tart karban 100-200 gépet, alig keres valamit.
Aki azt mondja, hogy a rendszergazdáknak nincs elég dolguk, az azért mondja, mert csak azt látja, hogy a rendszergazdák "nyomkodják a számítógépet".
Na de kérem, tudjátok, hogy milyen fárasztó napi 10 órában non-stop foglalkozni a számítógépekkel és lesni a felhasználók kívánságait? Mire estefelé hazaérek már alig élek. Nem csak szellemileg, de fizikailag is megerőltető a rendszergazdák élete. Főleg azt szeretem, amikor régi CRT monitorok előtt kell, hogy görnyedjek 5-6 órát egyhuzamban. Rendesen megviseli a szemet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!