Milyen az egyetemi élet? Kíváncsi vagyok, hogyan folyik ott az oktatás, a vizsgák. Stb. milyen típusú számonkérések vannak, beadandók. Stb?
Nem összesen 2 előadás,hanem heti 2....ha végigszámolod a kb 13 hetes szorgalmi időszakkal,akkor már nem kevés. Persze 2 a minimum,legalábbis nekem nem nagyon volt még olyan órám,ami csak heti 1 órában lett volna (max gyak,de ahhoz meg van még előadás is ugye).
Számonkérés: lehet heti rendszerességgel beadandó,lehet év végén nagy beadandó,lehet évközi beadandó....lehet év közben 2 zh,lehet év végén 1 zh,vagy vizsgaidőszakban szóbeli. Ez szak/szakirány és főleg tanár függő.
Ez teljesen iskola-, szak- és tanárfüggő. Nekem általában 10-12 órám van egy félévben, hetente 1 van belőlük. De hogy lásd, mennyire változatosak a dolgok, leírom én is a mi rendszerünket. Az ELTE-re járok egyébként történelem szakra, muzeológia szakiránnyal.
Általában 3-4 előadásom és 7-8 szemináriumom/gyakorlatom van egy félévben. Ez azt jelenti, hogy az előadásokra bejárok, ha nem ütközik semmivel és kedvem is van + a téma is érdekel. Félév végén előbb egy írásbeli beugrót kell megírnunk és ha sikerül, akkor mehetünk szóbelire. Ezzel szemben szemináriumokon minden órára kell készülni. Többnyire a félév közepén + végén írunk ZH-t és vagy beadandót kell csinálni (8-10-12 oldalasakat kérnek sok lábjegyzettel, fogalmazásnak nem nevezném, mert jóval nagyobbak az elvárások. Kinézetre nagyon hasonlít a szakdolgozathoz, de rövidebb és nem szükséges tartalomjegyzék meg hasonlók.) vagy 15-20 perces előadást tartani.
Emellett nagyon sokat kell olvasni, ami szerintem egyébként sem hátrány még akkor sem, ha nem éppen a kedvenc témádról van szó. Fejleszti a szókincset, a kifejezésmódot és a memóriát is, szóval mindenképpen hasznos.
Az óráim általában hétfőtől csütörtökig vannak, péntekenként a mi szakunkon szinte nincs óra BA-soknak. Minden nap kell készülni, ha nem akarok 1 nap alatt felkészülni a másnapi 3-4 szemináriumra, ami igazából lehetetlen. Mondjuk én nem csak otthon tanulok. Mivel bejárós vagyok, ezért már a buszon elkezdem, hogy otthon több időm legyen pihenni, emellett 2 óra között is tudsz készülni.
Én hétvégén is szoktam tanulni, már a szorgalmi időszak elején is, de ugyanúgy jut időm 5-6 órás játékmaratonokra, sorozatokra, filmekre, családlátogatásokra.
Tanácsként azt tudom neked mondani, hogy ha bekerültél az egyetemre, akkor azt becsüld meg és tanulj rendesen. Később biztosan meg fogod bánni, ha nem készülsz óráról órára, tapasztalatból írom. Ezzel nem arra gondolok, hogy a nap 24 órájában bújd a könyveket, de csináld rendesen. Igaz, hogy a végén senkit nem fog érdekelni, hogy egy tárgyból most 2-esed lett vagy 5-ösöd félévkor, de én mindig örülök a jó jegyeknek. Egyébként ha te a hétköznapokon tudsz elegendő időt fordítani a tanulásra úgy, hogy a hétvégéd szabad legyen, akkor az is megoldható. Itt nincs olyan, hogy mikor KELL tanulnod. Saját magad osztod be az idődet, úgy, ahogy neked kényelmes, persze azért a ZH-kra készülj fel alaposan.
Ahogy az előttem szóló is írta, van akinek tényleg csak játék az egész és nem szenved semmit se egész félévben, viszont ez meg is látszik a jegyeken.
Kicsit hosszú lett, szóval elnézést kérek, nem terveztem prédikációt írni, de nem szerettem volna semmilyen infót kihagyni, ami szerintem fontos lehet. Természetesen lehet vitatkozni is azzal amit írtam, ami jogos is, hiszen mindenki máshogy éli meg az egyetemet. Magáról az oktatási rendszerről pedig érdemesebb felsőbbéveseknél érdeklődnöd, akik azt tanulják, mint te. Máshogy tanul egy mérnök, máshogy egy orvos, máshogy egy tanár.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!