Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent az egyetemen a...

Mit jelent az egyetemen a levelező?

Figyelt kérdés
miben különbözik a nappalitól?
2015. júl. 7. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Általában hétvégente, vagy csak bizonyos napokon vannak előadások, és nincsenek szemináriumok.
2015. júl. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
pénteken és szombaton van tanítás.
2015. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
És elég kemény, mivel jobban magadra vagy utalva mint a nappalisok, de ha akarod eltudod végezni.
2015. júl. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindenhol igaz, hogy péntek-szombaton van óra.

Óbudai KGK- 2 hetente 2 teljes nap vannak órák (reggeltől estig de minimum késő délutánig). Tanévente cserélődnek a napok. Első évben hétfő-kedd, második évben csütörtök-péntek.


90-en kezdtük az elején. Most kezdem majd szeptemberben a 2. évet, de már "csak" 60 ember vett fel órákat.


Nehéz így összeegyeztetni a munkával, de nem lehetetlen. Mondjuk én egy eléggé "büfészaknak" tartott képzésre járok, de még így is nehéz néha munka után nekiülni tanulni.


Egyébként a felvi.hu oldalán ha jól emlékszem előre jelzik adott szaknál, hogy levelezőn mikor lesznek órák.

2015. júl. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok. Az előttem lévőnek abszolút igaza van. Igaz, hogy vannak jegyzetek amiket feltöltenek a tanárok (már amelyik feltölt).


De legtöbbször az a jellemző, hogy kiad egy témakörlistát, elmondja, hogy sry eddig meg eddig kellene hivatalosan eljutnunk, de csak eddig tudtam leadni, a többit oldják meg.


Magyarul hazamész, előveszed a kis listát meg a jó öreg internetet és elkezdesz egyedül jegyzetet gyártani.


A másik, hogy szerintem levelezőn kevésbé szigorúak a tanárok például vizsgán, ZH-n (nem mindegyiknél igaz). Volt olyan tanár aki mondta, hogy nem fog azért kevesebbet számonkérni csak, mert levelezősök vagyunk. Ugyanazt kell tudni, ugyanazt a bizonyítványt elérni.


A másik éle viszont az, hogy bár kevésbé szigorúbban kérik számon, de órán sincs idő mindent végigvenni, meg rendes jegyzetet gyártani, mint nappalin. Szóval sokszor kell otthon is elővenni, gyakorolni, jegyzetelni. (Ami nehezíti, hogy levelezőn sokan dolgoznak, gyereket nevelnek. Mégis csinálják és igyekeznek a legtöbben)

2015. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Chok Dee ***** válasza:
Nem feltétlen tartozik ehhez, de egy levelezős diplomát összehasonlítva a nappalissal a munkáltatók kevesebbe néznek?
2015. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok. Erre nem tudok válaszolni, viszont nekem nincs más lehetőségem, mint levelezőre járni. Így csak a saját véleményemet, tapasztalatomat tudtam leírni.
2015. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Chok Dee ***** válasza:
Persze, nem is azért írtam, hisz azért munka meg gyerekeknek nem sokan vállalják ezt be. Csupán csak érdekel :)
2015. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Chok Dee ***** válasza:
gyerekek mellett*
2015. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem annyiból rossz, hogy nem ugyanabban a szakmában dolgozom most, mint amit később szeretnék.


Szerintem ez erősen az adott munkáltatótól vagy HR-esen fog múlni,hogy mennyire lesz szempont a nappali vs. levelező.


Én bízom benne,hogy lesz értelme és találok egy jobb állást a mostaninál.

2015. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!