Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Esti okj-s tagozaton jár az...

Esti okj-s tagozaton jár az árvaellátás?

Figyelt kérdés

A nyugdíj igazgatóság honlapján olvastam az idén februárban megjelent tájékoztatót az árvaellátás megállapításának feltételiről, ahol az alábbi ponttal találkoztam:

"Akkor is megállapítható és folyósítható az árvaellátás, ha az árva az iskola igazolása szerint betegsége, testi vagy szellemi fogyatékossága miatt tanulmányait magántanulóként végzi, vagy 25 évesnél fiatalabb, és felnőttképzésben vesz részt, feltéve, hogy a felnőttképzés nem távoktatási formában folyik, és a képzés heti átlagos óraszáma eléri a hét órát. Nincs jelentősége annak, hogy a tanulmányokat belföldön vagy külföldön, középiskolában vagy felsőfokú oktatási intézményben folytatja a gyermek."


A kérdésem az lenne, hogy a felnőttképzésre vonatkozó pont magába foglalja pl. az esti okj-s képzéseket is? Én egy 22 éves félárva vagyok, jelenleg egyetemen tanulok, de szeptembertől felfüggesztem a felsőoktatási tanulmányaimat, újra jelentkezés céljából. Azt terveztem, hogy egy okj-s képzést végzek el a fennálló egy évben, de mivel már rendelkezek egy szakmával és elmúltam 21 éves csak az esti képzést vehetem igénybe ingyen. A képzés heti két hétköznap délután folyna, 2x4 órában, tehát az heti 8 óra. Az esti tagozatos diákkedvezményeket megkapom. Bár az állandó lakcímem vidéken van, és a képzés a fővárosban folyna, rendelkezem budapesti ideiglenes lakcímmel, tehát nem lenne szó távoktatásról.


Esetleg így van rá lehetőség, hogy továbbra is kapjam az árvaellátást? Vagy kritérium a nappali tagozat megléte? Van valakinek tapasztalata ez ügyben?


2015. jún. 30. 11:31
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!