Szociológiát BCE-n vagy ELTE-n éri meg jobban tanulni? Érvek, ellenérvek, tapasztalatok?
Amiről eddig hallottam:
BCE:
- szétszedik, átcsoportosítják
- esik a színvonal
- jobbak a nemzetközi lehetőségek
- nagyon sok a matek
ELTE:
- inkább elméleti mint gyakorlati
- tömegoktatás
- jobb a közösségi élet
- kevesebb elhelyezkedési lehetőség
- kevésbé értékes diploma
Szociológiára megyek és kész. Kedves hogy a megélhetésemért aggódtok, de ha akarnék se tudnék már ezen változtatni mivel ezt a szakot jelöltem meg. Azért ezt, mert ezt szeretném tanulni.
Esetleg valaki tudna érdembeli választ adni..?
Lehet, hogy már későn érkezik a válaszom, de én a Corvinuson tanulok szociológiát és gondoltam megosztom veled a tapasztalataim. Valóban változtattak a képzésen, de ez a 2014-ben induló képzésben résztvevők sem érezték meg, annyi történt, hogy előtte kellett analízist és valószínűségszámítást tanulni, ma már nem kell, és bejött 1-2 új tárgy helyette. "Esik a színvonal", hát a színvonal nem esik, ugyanaz mint volt, a diákok tanulási hajlandósága csökken sokszor, mivel kettest viszonylag könnyű szerezni, de jelest nehéz, és ez előadónként/oktatónként is változik. És szerintem sokan azt gondolják, hogy elég ugyanaz vagy kevesebb energia befektetés az egyetem elvégzéséhez, mint a gimnáziuméhoz. Tényleg színes a nemzetközi lehetőség, de szerintem ez az ELTE-n is adott. Mint feljebb említettem a 2 legmatekosabb tárgyat már kivették, de így is elég gyakorlat orientált a képzés! A közösségi élet jó, de bármelyik egyetemre is vesznek fel javaslom, hogy lépj be valamilyen diákszervezetbe/szakkollégiumba, hasznos szakmailag, és a közösségi életed is mozgalmasabbá teszi. Továbbá, ha van lehetőség különböző kutatásokban részt venni mindenképp jelentkezz rájuk, hasznos, sokat tanulhatsz belőlük, a kutatásban résztvevő oktatóktól, és referenciának sem utolsó. Az ELTE-ről nem tudok így nyilatkozni, de ismerek pár embert aki ott tanul, valóban inkább elméleti, de ez nem azt jelenti, hogy kevesebbet érne az ott szerzett diploma, sajnos a tömegoktatás a mai felsőoktatásban nagyon is jellemző, nem csak az ELTE-n, ezért is adtam a fentebbi tanácsokat, mert így személyesebbek az oktatókkal a kapcsolataid, egészen más úgy tanulni.
Szóval bárhova vesznek fel sok sikert, szerintem mindkettő jó!
Az előző válaszolóknak pedig azt mondanám tájékozatlanok ilyen területen a szociológia az egyik olyan szakma amivel viszonylag jól ellehet helyezkedni, azon területen is amit tanult, és széles skálán mozog a tevékenységi körük. Sosem lesz senki milliomos szociológusként, nem azt mondom, de állítom egy minőségi életszínvonalon meg lehet élni belőle, egy jó állással! Nem csak a sokat hangoztatott, széles-körben ismert szakmák, mint pl.: a mérnök, informatikus, jogász piacképesek, hanem ez is!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!