Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi tanulmányi ösztöndíjj...

Egyetemi tanulmányi ösztöndíjjal lenne kérdésem, please help?!

Figyelt kérdés
Hello, az lenne a kérdésem, hogy egyetemeken mikor megállapítják, hogy ki mekkora összegű ösztöndíjat kap az első féléves teljesítménye után, mi szerint sorolnak be? Kumm. átlagot nézik?? Előre is köszi a válaszokat.
2010. márc. 2. 00:32
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Na ez engem is pont érdekelne!!

A Kumm. átlag az micsoda?? Az a kummantott átlag?? (Mert akkor oda bármit bekummanthatok nem??)

2010. márc. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Minden egyetemen máshogy van. Valamelyik azt mondja, hogy mindenki kap, aki eléri a 3.5 átlagot (és a rendelkezésre álló pénzt köztük osztják szét). Vannak, akik kumulatív átlagot számolnak (majd tanuljátok statisztikán). Nálunk valami igen spéci képlettel számoltak, aminek az eredménye az lett, hogy akik nagyon jók voltak, azok baromi nagy pénzt is kaptak, de az átlag is jó sokat kapott..
2010. márc. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen a válaszokat. Esetleg arról tudtok valamit, hogy DE-KTK-n ez hogy megy?? Csak mert úgy hallottam hogy tavaly 2,7-től már adtak ösztöndíjt, csak a jó kérdés az, hogy ez a 2,7 most kumm. átlag vagy ösztöndíj index :))
2010. márc. 2. 00:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt van róla némi infó. Ösztöndíjindex-szel számolnak itt, nem kummulált átlag alapján.

[link]


Ez már vagy 2 éves infó, de sokat nem változott, csak a sávok annyiban, hogy a legmagasabb ösztöndíjat például már csak a legjobb 5% kap. (Legalacsonyabbat meg többen.)

2010. márc. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2010. márc. 2. 01:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem hallgatói térítési és juttatási szabályzatában és annak a kari mellékletében benne van, hogy hogy számolják és mennyit adnak.

Ott nézd meg, mert ez egyetemenként változik.

2010. márc. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!