Hogyhogy az iskolában nem tanulunk nőkről?
Irodalom órán egy híres-neves női költőt se veszünk, történelem órán is csak évente 1-2 nő szerepel a tankönyvben, de matek/rajz többi órán is ugyanez a helyzet.
Ennyire nem vették figyelembe tetteiket vagy nem is csináltak semmi érdemlegeset, hogy egy-egy momentum bekerüljön a könyvbe?
Az emancipáció ugyan nem tegnap kezdődött, de még most sem tartunk ott, hogy a nők ugyanakkora számban képviseltessék magukat azokban a pozíciókban, amikről az iskolában tanulni lehet.
Régen pedig egyértelmű volt, hogy a nőt nem tekintették egyenrangúnak. szavazni is csak a XX. század elejétől lehet nekik és így sem mindenhol.
Tehát a válasz az, hogy a nőket, akárcsak a feketéket alsóbbrendűnek tartották régen, így a fontos dolgokban (politika, közélet, harcászat) nem vehettek részt, a művészi pályák esetén pedig nem igazán foglalkoztak volna velük, így nem érte meg ilyen területen dolgozniuk (pláne, hogy a munkavállalásuk is másként ment).
Amíg nem kezdődött el az egyenjogúság folyamata, addig szinte minden nő a konyhában volt meg a gyerekekkel és nem volt valami sok lehetőségük részt venni a jelentős történelmi eseményekben, festegetni meg verseket írni.
De mára azért kezd némileg közeledni a számok. Például a jövő történelemkönyveiben szerintem Angela Merkel is helyet fog kapni.
Az irodalom tanárom pl. említette hogy egyes kutatások szerint Shakespeare valójában nő volt. Persze ez nem biztos, de én személy szerint nem is tartom kizártnak. S ha ez így van miért ne fordulhatna elő ez más esetében is.
Amúgy pedig igen, régen a nők azért igencsak elvoltak nyomva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!