Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ha minden...

Egyetemisták, ha minden feltétel adott, akkor miért nem vagytok csillagos 5-ösek?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek!

Itt arra akarok kilyukadni, hogy akinek a szülei fizetnek mindent (tehát haza megy, minden szuper, van világítás, fűtés, kaja, megveszik neki a bérletet a tankönyveket, a füzeteket, és minden mást)

és nem kell mellette dolgoznia, akár diák munkát akár állandót, és mégis megbukik, meg épp hogy sikerül a vizsgája.


Én amikor az orvosira jártam, volt olyan csoporttársam már elsőben, akinek SAJÁT elég jó kategóriás autója, lakása volt, mindent megvettek neki a szülők, kb. a tanuláson kívül csak ennie kellett és mégis gondjai voltak a tanulással.


Mi 5-en laktunk egy pici lakásban, nem volt télen sokszor fűtés, meleg víz egyáltalán nem, gáztűzhelyen melegítettük a fürdéshez a vizet, sokszor elment az áram, és a gyertyafény volt a legnagyobb örömünk, ha nem voltam bent az egyetemen az azért volt mert dolgoztam.

Tankönyveim vagy könyvtárból volt, vagy használtan vettem, vagy egyáltalán nem volt. Internet csak a suliban volt (holott nem 200 évvel ezelőttről beszélek, csupán 2005-ről). És még nagyon sokáig sorolhatnám ezeket.


Nem panaszkodni akarok, mert már túl vagyok az egészen, csak azt nem értem, hogy azok akinek mindene megvan, és semmi anyagi gondjuk nincsen, az egyetlen dolguk a tanulás, azoknak ez miért okoz gondot?


És egyfolytában csak sírnak és pityognak.


2015. máj. 25. 20:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi gazdagok vagyunk, állami támogatott vagyok, a szüleim fizetik a legtöbb dolgot (bár saját kocsim meg ilyenek nincsenek), mellette nyelviskolába járok, és tök ingyen dolgozom lelkességből/tapasztalatért. Jó tanuló vagyok, és még sosem buktam meg vizsgán. Most boldog vagy? Értem, amit mondasz, és nem mondom, hogy nincs igazad, csak olyan okoskodásnak érzem a kérdést. Én például kifejezetten lassan tudok tanulni, de még soha nem fordult elő, hogy akár 1 anyagot ne tanultam volna meg a vizsgákra. Mégsem oltogatom az évfolyamtársaim. Mi bajuk lehet? Például úgy kell magyar szakra járniuk, hogy határon túli magyarok, és soha nem volt nyelvtan órájuk, például nyelvvizsgát csinálnak mellette, például 20 szakkollégiumnak meg egyetemi csoportnak a részesei, talán OTDK-n indulnak stb.
2015. jún. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Kösz a kérdést kedves kérdező! A maradék lepkefingnyi kis önbizalmamnak önbecsülésemnek most lett annyi!

Már így is állandóan azon marcangolom magam, hogy nem tudok teljesíteni rendesen, de mintha az olyan egyszerű lenne!

Nem mindenkinek van ám olyan szuper agya, mint neked, valószínűleg!

Most mit csináljak, lőjem főbe magam?-,-

2015. jún. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Tudod, én úgy érzem, mindent megteszek, és mégse megy jobban egyelőre...
2015. jún. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Ja és első éves vagyok, nem vagyok nagyképű, és nem szokásom villogni se. Visszafogott vagyok, és amikor ilyeneket hallok akkor ráadásul még egy nagy senkinek is érzem magam.
2015. jún. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Most, tényleg, mit mondjak erre azok után, hogy napi 12-14 órákat izzadok a könyveim felett, és akkor is csak egy szaros kettesre sikerül az a nyomorult vizsga?

Bulizásról nálam nincs szó. Nálam a lazulás az az, hogy 10 percre lemegyek energia italélt a legközelebbi kisboltba, hogy éjjel is bírjak tanulni minél tovább.-,-

És ha tudni akarod, nem, nem a 2-esért hajtok hanem 4-es, 5-ért, csak éppen nem jók a képességeim/lassan tanulok.-,-

De őszintén örülök, ha te ilyen zseni vagy!

2015. jún. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!