Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Óvónő alkalmassági vizsgát...

Óvónő alkalmassági vizsgát mennyire veszik komolyan Egerben? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy ha nem megy be egyszer sem a kislabda a kosárpalánkba, vagy nem találsz el egy hangot sem zongorázásnál akkor már bukta az egész. Ez tényleg igaz? A tesi nem az erősségem, szóval a korombeliekhez képest elég gyenge vagyok belőle, de azért szerintem kisgyerekeknek az alapokat képes lennék megtanítani...

2015. máj. 25. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért nem ártana kompetens szakembernek lenni, ha már diplomás óvónőnek mész. Minden másra ott az OKJ.

Amúgy szerintem (sajnos) átengednek mindenkit, alibi alkalmassági...

2015. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a Pető Intézetben tettem le az alkalmassági vizsgát, de elfogadják az óvó- és tanítóképző szakokon is. Az volt a jellemző, hogy az olvasáson és az éneken csúsztak meg nagyrészt, de előfordult, hogy néhány embert a tesis résznél nem engedtek át. Ha tényleg nem vagy képes ezekre az egyszerű feladatokra, akkor ne számíts sok jóra az eredményt illetően, mert igaz, hogy nem profi sportolóként vagy operaénekesként kell egyetemre menned, de rendelkezned kell a szükséges alappal.
2015. máj. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de nem azt írtam, hogy nem vagyok képes lefutni a maratont, mert kb úgy támadtatok le. Nem vagyok retardált, 4-5-ös voltam egész életemben tesiből, énekből meg kitűnő. Azért tettem fel a kérdést, mert nem tudom mennyire veszik komolyan. Egyébként meg nem hinném, hogy egy óvónőnek feladata lenne az, hogy megtudjon csinálni 30 fekvőtámaszt, meg kötelezően be tudjon dobni egy labdát a palánkba meg végig tudjon menni tökéletesen a padon. Nem ettől függ, hogy egy DIPLOMÁS ÓVÓNŐ mennyire érdemli meg azt a diplomát.... Ez attól függ, ki hogy bánik a gyerekekkel. Márpedig erről egy szót sem írtam, úgyhogy kikérem magamnak, hogy retardáltnak néztek.
2015. máj. 25. 20:47
 4/7 anonim ***** válasza:

hát komolyabban veszik, mint a sulis limonádé tesit meg éneket

kb mint a középszintű érettségi, és azon a kettes ez az alkalmassági

2015. máj. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kik szoktak vizsgáztatni Egerben?
2015. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Túl vagyok rajta és sikerült!! Köszönöm a letámadásokat, igazából hibátlanul és tökéletesen sikerült :D Igazatok volt, szigorúan vették, de nem volt semmi gond. Hivatalosan is kijelenthetem, hogy alkalmas vagyok óvónőnek!
2015. máj. 28. 22:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Voltak olyanok, akik megbuktak?
2015. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!