Tanárnak jelentkezők, tanárok! Mit várnak az alkalmassági vizsgán a pedagógiai jellegű mű beszámolóról?
Igazából szerintem azt várják el, hogy elolvasod az adott szakirodalmat (pedagógiai művet) és azon túl, hogy tudsz arról beszélni, hogy mi van benne, alkotsz róla saját véleményt. Viszont nem ilyen "nekem tetszik, nagyon érdekes" szinten, hanem ténylegesen ki tudsz belőle emelni konkrét dolgokat, ami lefedi a te pedagógiáról alkotott gondolkodásod, véleményed és így tovább. Szóval látszódjon a téma iránti nyitottságod, "elhivatottságod", hogy azért jelentkezel, mert neked ilyen irányú az érdeklődésed, így el is gondolkozol ezeken a kérdéseken, amikről olvasol.
Én nem tanári szakra jártam, viszont mesterszakra jelentkezéshez ilyen jellegű beszélgetésem volt már és ezt várták el leginkább tőlem. Az érdeklődést akarják látni, azt hogy van véleményed a dologról, amit összetett mondatokban képes is vagy kifejteni, hiszen azért jelentkezel, mert téged ez érdekel (elvileg ugye...)
Sok sikert hozzá!
Persze, hogy érdekel :)) Amióta tudom mit jelent a szó, tanár akarok lenni :))
Köszi a segítséget. :))
Akkor szerintem nem kell aggódnod, hiszen az érdeklődésed belülről jön, úgyhogy lesznek gondolataid is majd az olvasottakkal kapcsolatban:) (sajnos viszonylag sokan jelentkeznek úgy, hogy se kép, se hang, hát tudod...)
Ha nem túl indiszkrét, milyen irodalmat választottál?
Kosztolányi Dezső: Házi dolgozat.
Rövid terjedelmű, de nem ez indokolja a választásomat, hanem hogy mindenképp Koszolányi-művet szerettem volna.
Szerintem jó választás, felvetődhet sokféle gondolat általa.
Sok sikert a beszélgetéshez!:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!