Szuperpozíció elve egy kis help?
Figyelt kérdés
Ez a feladat mikor bent van az U1 generátor kijön szépen a 0,36 A a I4-es re.
De utána mikor a kettes generátor van elég tanácstalan vagyok, úgy próbáltam, hogy a generátor úgy U=3V
tehát akkor I= U/(R3+R4) = 0,75 A
na most ugye mikor összevonom, ellentétes ezért ki kell vonni egymásból, tehát
0,75-0,36 = 0,38... !! ami nem jóó
Igazából a második generátornál nem tudom, hogy kell számolni. Csak tipp hogy ami jobbra van azt figyelmen kívül hagytam.
2015. máj. 17. 17:39
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!