Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek neki a töri...

Hogy kezdjek neki a töri tanulásnak ha kb 80%-os érettségit akarok?

Figyelt kérdés

Hogy tanuljak? Módszerek, gyakorlóprogik?

(szar a tanárunk, nem tudok semmit)


2010. febr. 24. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy készültem fel, hogy módszeresen elkezdtem átvenni a tankönyveket. Kinyitottam az általános iskolai 5.-es könyvet, illetve a gimis 9.-eset, mellé még a Képes Történelmi Atlaszt is. És ezek alapján egy füzetbe vázlatszerűen kiírtam kulcsszavakat, évszámokat.

Így tovább a többi tankönyvvel is...

Ezzel a módszerrel már a kijegyzetelésnél megtanultam egy csomó mindent. Aztán átnéztem még a jegyzetet párszor, és kész. Amúgy az érettségi általános műveltséget is felmér, meg józan ésszel és logikával, plusz a KTA segítségével elég jól meg lehet írni.

Én ezzel a módszeremmel 86%-ra írtam meg az írásbelit, pedig eléggé beleszartam a töribe, hiszen nekem nem számított be.

A szóbeli tételeket is dolgozd ki magadnak, úgy a legjobb.

Ez nem egy napos meló, de hát ráérsz még... :D

2010. febr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen a lexikális tudásra menj rá (személyek, évszámok, helyek) tömör , rövid mondatokban, hogy mi történt.Így próbáld kijegyzetelni a dolgokat és így elkerülöd, hogy komolytalannak tűnjön a tudásod.

Segíthet az is, ha pontosan beosztod mikor mit nézel át és folyamatosan ismételsz.

2010. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
előről az összes tk-t, esetleg egy okosabb társad, vagy jó magántanár is fel tud készíteni (középszintű érettségi?) + tanuld meg használni az atlaszt!! én is leszartam a törit mert utáltam de meg kellett tanulnom, mert jó érettségit akartam, a tankönyvek és egy jobb töritanáros ismerősöm jegyzetéből felkészültem + atlasz --> 95% középszintű... aztán master reset a törire:)
2010. febr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

középszintűre megyek, igen.

a 9.es tk-t elkezdtem olvasni és kijegyzetelni, már majdnem a végén tartok, de egy hónapja abbahagytam mert nagyon uncsiiii :D de akkor most megyek és leglább befejezem a 9.-est.

Írjatok még.

95% az nagyon jó, ügyi vagy! Én már nem fogok most töritanárhoz járni, meg az drága.

2010. febr. 24. 18:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Uncsi bizony, de ha hajt a küldetéstudatod, akkor meg lehet csinálni. Csak így tovább; dicséretes, hogy már februárban készülsz az érettségire. :)


Töriből tanárhoz járni szerintem nincs sok értelme. Ezeket egyedül, otthon is meg lehet tanulni, sőt meg is lehet érteni. Egyedül max. a számonkérés része az, ami talán motiválhat a tanulásban, de én bízom benne, hogy így is rendesen csinálod. Magántanárhoz járni szerintem olyan tárgyaknál van értelme, amit egyedül nem lehet/nehéz tanulni. Például egyeseknek a matek, illetve nyelvek...


Na, szóval csak így tovább, hidd el, hogy ez a kijegyzetelgetős-átolvasós módszer meghozza majd a gyümölcsét.


Az érettségin - habár még van két hónapod - sok mindenre kell majd figyelni. Ugye nem győzzük kihangsúlyozni, hogy többször át kell olvasni, és nézni mindent, mert tényleg pontok múlhatnak rajta! (Funny fact: nekem a matek volt az egyik fő tárgyam, eléggé rákészültem, és 2 ponton múlt a hibátlan érettségim: fordított arányosság helyett egyenes arányosságot használtam. Pedig többször is átnéztem, de abban a helyzetben nem tűnt fel...)


Józan paraszt ésszel való gondolkodás is sokat segít. Amiben nem vagy 100% biztos, abban - töri esetén - segíthet az Atlasz, amit ugye lehet használni. A forráselemzéses feladatokat is meg lehet írni nagyon jól, ha az ember odafigyel. A teszteknél tavaly volt egy földrajz jellegű kérdés is, meg olyanok, amik általános műveltséget mérnek.


Ha még nem tetted volna, a ----- [link] ----- oldalon letöltheted, megoldhatod a régebbi érettségiket, ez hasznos, hogy ráérezz az ízére, és egyfajta rutint is ad.

2010. febr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem a matek lesz ami még számít, attól nem félek, megy (csak elég figyelmetlen vagyok, de a tavalyit megírtam próbából 96%ra). Töriből folytatom a könyvek kiolvasását térképnézegetéssel, illetve tanárhoz fogok járni hogy kidolgozzuk a szóbeli tételeket.
2010. febr. 28. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!