Magyarérettségi: A hosszabban kifejtős feladatokat (Egy mű értelmezése, Reflektálás egy jelenségre, Gyakorlati írásbeliség) fogalmazásformában kell írni? Tehát kell a 3 bekezdés (bevezetés, tárgyalás, befejezés) vagy nem kell?
Figyelt kérdés
Nézegettem a korábbi évek tesztjeit és annak megoldásait, és a megoldásoknál csak kötőjellel vannak írva a lehetőségek, gondolom nekünk nem szabad csak úgy kötőjellel írni. De azt nem tudom eldönteni, hogy a 3 bekezdéses fogalmazásformában írjam vagy csak simán kezdjem a sor elején írni, bekezdés nélkül.
Remélem érthető volt a kérdésem!
Köszi szépen a segítséget! :)
2015. ápr. 20. 02:25
1/3 anonim válasza:
Egy normális fogalmazás taglalva van. Tehát minimum 3 bekezdés, és igen, nem árt beljebb kezdeni. A megoldókulcsokban csak az elfogadható kulcsszavak, kulcsmondatok vannak. Az csak egy vázlat arra, hogy mikre lehet pontot adni a fogalmazásban. Sok sikert az érettségihez :)
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Neked is sok sikert, ha esetleg te is most érettségizel! :)
2015. ápr. 20. 11:48
3/3 anonim válasza:
A javítókulcs a tanároknak szól, nem a vizsgázóktól elvárt formátumban és tartalommal.
Alapvetően azt kell csinálni, amire a tanárod felkészített, ős fogja javítani is, és az a munkája, hogy azt tanítsa, amit kérnek. :-)
A magyarhoz nem értek, de szerintem a hármas tagolás alapvető, viszont ennek semmi köze a bekezdéshez. Egy hosszabb tárgyalást nagy hiba lenne egy bekezdésbe írni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!