A gépészmérnöki szak milyen? Mit várhatok tőle? A gépészmérnökök milyen munkát végeznek? Jól megfizetik őket?
Nagyon nem mindegy, hol szeretnél tanulni, és utána melyik városban akarsz elhelyezkedni. 3 gépészmérnök ismerősöm van, ebből 2-en BME-n, az egyikük Miskolcon végzett. Miskolci ismerősöm nem talált még végzettségnek megfelelő munkát. BME-s ismerősöm 5 éves szakmai tapasztalat után most project vezető (sajnos nem tudom mit jelent ez, gondolom utána lehet nézni :D) 250-300 között van a fizetése. Másik ismerősöm alkalmi munkákból él, műszaki rajzokat csinál otthon cégeknek, napi átlag 3 óra munkából simán fizeti a bpi albérletet, és rendszeresen eljár szórakozni (nem túl olcsó helyekre).
Nem tudom valamit segítettem-e, én elég messze állok a témától, ennyit láttam magam körül. :)
irtó nehéz, rengeteget lehet csúszni
első félévben már érdemes úgy odamenni, hogy az anal1 anyagát már tudja, mert fizikán és ált géptanonúgy veszik, hogy ezt már biztos tudják kollégák, és lazán deriválgatnak integrálgatnak világba
második félévben bejön a mérnök kedvenc időtöltése az állandó korszerűtlen papírra tervezés, nem véletlenül van az a vicc mostanában, hogy ha a könnycsepjeim elmaszatolják a rajzot mennyire veszik komolyan
ha még unatkoznál esetleg kikapsz mik-makra egy előadót aki még komolyan is veszi
na akkor 13-14. héten már tényleg csak kettőt kell aludni karácsonyig
Nagyon tág fogalom ez, szerintem a gépészmérnök mint képzettség és mint foglalkozás is egy gyűjtőfogalom, ezen belül lehetsz tervező, minőségügyis, szakrajzoló, gyártástámogató, logisztikus, stb. És még iparáganként is teljesen különböző vállfajok vannak, pl gyógyszeripar, elektronika, autóipar(legjellemzőbb Mo-n), agrár, épületgépészet.
Én részben azért lettem, mert "tuti" állás, és fizetségben nem a legrosszabb.
Szerintem egyébként a karbantartó mérnökök többet keresnek, és a vegyiparban is többet lehet az átlagnál. De ez annyi mindentől függ hogy hajaj. Cég, földrajz, tapasztalat.
Kedves Parafadugó! Én ugyan nem a villanykarosnak feltételezett kollega vagyok, de itt meg kell említenem, hogy ami régen általános géptan néven ment, azt most gépészmérnöki alapismeretek néven (vagy egyszerűen csak GMA) oktatják, így valószínű ezen a nevén, már jobban ismerős, ill. a másik tisztelt kollega is erre gondolhatott.
Amúgy a kérdezőnek is, hogy mondjak valamit érdemben:
Teljesen igaz, amit eddig írtak a BME gépészmérnöki-ről, itt keményen meg kell küzdened mindenért. Nemcsak vizsgaidőszakban, szorgalmi időszakban is. Laborok, jegyzőkönyvek, beugrók, házifeladatok, stb.
Ja és analízisből tényleg jól kell tudni az alapdolgokat, sokan szenvednek attól, ha hiányosak az alapok.
Ha első félévben gma-ból nem is, de második félévben szilárdságtanból, aztán utána meg sok más tárgyból kell majd integrálni, deriválni, ill. differenciálegyenletet megoldani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!