Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizikások, és akik nagyon...

Fizikások, és akik nagyon értenek a 9edik osztályos fizikához! Megoldanátok ezeket a feladatokat nekem? (köszönöm)

Figyelt kérdés

1,Mekkora erővel lehet egy szánkót a havon egyenletesen húzni, ha a tömege a rajta ülő gyerek tömegével együtt 45 kg?


2,Mekkora lesz a golf labda sebessége az elütés után ha tömege 46gramm, az ütő tömege 200gramm? Az ütő 60m/s sebességgel mozog, amikor nekiütődik a labdának, az ütközés után 40m/s-al mozog tovább az eredeti irányban.


3,Egy csípőfogó vágóél felé eső hossza 12mm, a kézzel szorított végének a tengelytől mért távolsága a tenyér közepéig 8cm. A kezünkkel 150N nagyságú erőhatást fejtünk ki a fogóra. Mekkora erő éri a drótot elvágás közben?


4,Mekkora állandó nagyságú erő hat a 40dkg-os játékautóra, ha álló helyzetből indulva 3 másodperc alatt 90 cm utat tesz meg?


5,Mekkora sebességgel lökődik hátra a 4kg-os fegyver, ha kirepül a csőből egy 10grammos golyó 300m/s-al?


6,Egy 80 centiméter hosszú, elhanyagolható súlyú pálca egyik végére 30N, a másik végére 20N súlyú terhet erősítenek. Hol és mekkora erővel kell tartani a pálcát, hogy az vízszintes helyzetben nyugalomban maradjon?



#fizika #rosszul állok belőle
2015. ápr. 9. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem!

De segítünk megoldani. Hol akadtál el?

2015. ápr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tudok semmit sem.

Holnap témazáró, és abban bíztam hogy valaki segít megoldani. És az alapján megtudom csinálni a hasonló feladatokat..

2015. ápr. 9. 16:12
 3/4 Hominida ***** válasza:

Akkor főleg próbáld meg ezeken önállóan megoldani. A segítséget megkapod.


1) Az erő egyenlő nagyságú (és ellentétes irányú) a szánkóra ható csúszási súrlódással. A súrlódási együtthatót nem adták meg, azt a "Négyjegyű függvénytáblázatok..." Fizika 9.16. fejezetében találod. A súrlódási erőt létrehozó másik adat a szánkó és a gyerek együttes tömegéből jön ki.


2) Ütközés, a golfütő impulzusának egy része átadódik a labdába. Az ütő új impulzusa kijön az új sebességéből. A labdába került maradék impulzusból annak tömege alapján kijön a sebessége.


3) Kétkarú emelő. Feltételezzük, hogy a drótot a vágóélnek a forgásponttól mért 12 mm távolságra éri az erő.


4) Gyorsuló mozgás és Newton II. törvénye. Az idő és az út alapján ki kell számolnod a gyorsulást, a tömeggel együtt megkapod az erőt.


5) Impulzus (lendület), annak az akció–reakció témaköre. Ismered a golyó impulzusát, a golyó és a puska kezdetben áll, eszerint a rendszer közös impulzusa kezdetben 0 volt. Az impulzusmegmaradás törvénye szerint most is annyi. Akkor ismered a puska ellenimpulzusát, abból a sebesség már egy osztással kijön.


6) Kétkarú emelő. Vagy a párhuzamos erők eredője. Vagy a forgatónyomatékok egyensúlya, lehet választani. Ismered a két erőt, ismered a két kar összegét, meg kell tudnod a két kar arányát, ebből az alátámasztás helyét.


Sokat segítettem. A képleteket neked kell megkeresned és MEGTANULNOD. Vagy ha a függvénytáblázatot szabad használnod, akkor jelöld meg kis cédulákkal, hogy ezek a képletek hol vannak. A felkészülés abból áll, hogy dolgozol. Most még van elég időd, szerencsére.


Ha nem vagy elég szorgalmas a kereséshez, és még a tankönyvben sem találod meg a megnevezett témák alapján a képleteket, akkor itt vannak összeszedve: [link] Szívesen.

2015. ápr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2015. ápr. 9. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!