Fizikások, és akik nagyon értenek a 9edik osztályos fizikához! Megoldanátok ezeket a feladatokat nekem? (köszönöm)
1,Mekkora erővel lehet egy szánkót a havon egyenletesen húzni, ha a tömege a rajta ülő gyerek tömegével együtt 45 kg?
2,Mekkora lesz a golf labda sebessége az elütés után ha tömege 46gramm, az ütő tömege 200gramm? Az ütő 60m/s sebességgel mozog, amikor nekiütődik a labdának, az ütközés után 40m/s-al mozog tovább az eredeti irányban.
3,Egy csípőfogó vágóél felé eső hossza 12mm, a kézzel szorított végének a tengelytől mért távolsága a tenyér közepéig 8cm. A kezünkkel 150N nagyságú erőhatást fejtünk ki a fogóra. Mekkora erő éri a drótot elvágás közben?
4,Mekkora állandó nagyságú erő hat a 40dkg-os játékautóra, ha álló helyzetből indulva 3 másodperc alatt 90 cm utat tesz meg?
5,Mekkora sebességgel lökődik hátra a 4kg-os fegyver, ha kirepül a csőből egy 10grammos golyó 300m/s-al?
6,Egy 80 centiméter hosszú, elhanyagolható súlyú pálca egyik végére 30N, a másik végére 20N súlyú terhet erősítenek. Hol és mekkora erővel kell tartani a pálcát, hogy az vízszintes helyzetben nyugalomban maradjon?
Nem!
De segítünk megoldani. Hol akadtál el?
Nem tudok semmit sem.
Holnap témazáró, és abban bíztam hogy valaki segít megoldani. És az alapján megtudom csinálni a hasonló feladatokat..
Akkor főleg próbáld meg ezeken önállóan megoldani. A segítséget megkapod.
1) Az erő egyenlő nagyságú (és ellentétes irányú) a szánkóra ható csúszási súrlódással. A súrlódási együtthatót nem adták meg, azt a "Négyjegyű függvénytáblázatok..." Fizika 9.16. fejezetében találod. A súrlódási erőt létrehozó másik adat a szánkó és a gyerek együttes tömegéből jön ki.
2) Ütközés, a golfütő impulzusának egy része átadódik a labdába. Az ütő új impulzusa kijön az új sebességéből. A labdába került maradék impulzusból annak tömege alapján kijön a sebessége.
3) Kétkarú emelő. Feltételezzük, hogy a drótot a vágóélnek a forgásponttól mért 12 mm távolságra éri az erő.
4) Gyorsuló mozgás és Newton II. törvénye. Az idő és az út alapján ki kell számolnod a gyorsulást, a tömeggel együtt megkapod az erőt.
5) Impulzus (lendület), annak az akció–reakció témaköre. Ismered a golyó impulzusát, a golyó és a puska kezdetben áll, eszerint a rendszer közös impulzusa kezdetben 0 volt. Az impulzusmegmaradás törvénye szerint most is annyi. Akkor ismered a puska ellenimpulzusát, abból a sebesség már egy osztással kijön.
6) Kétkarú emelő. Vagy a párhuzamos erők eredője. Vagy a forgatónyomatékok egyensúlya, lehet választani. Ismered a két erőt, ismered a két kar összegét, meg kell tudnod a két kar arányát, ebből az alátámasztás helyét.
Sokat segítettem. A képleteket neked kell megkeresned és MEGTANULNOD. Vagy ha a függvénytáblázatot szabad használnod, akkor jelöld meg kis cédulákkal, hogy ezek a képletek hol vannak. A felkészülés abból áll, hogy dolgozol. Most még van elég időd, szerencsére.
Ha nem vagy elég szorgalmas a kereséshez, és még a tankönyvben sem találod meg a megnevezett témák alapján a képleteket, akkor itt vannak összeszedve: [link] Szívesen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!