Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha orvos szeretnék lenni,...

Ha orvos szeretnék lenni, akkor miknek kell megfelelni?

Figyelt kérdés
Egy probléma van, szerintem köze van hozzá, de jelenleg kémiából bukásra állok. Lehetek még így orvos, vagy ahhoz nagy szükség van a kémiára ? Bár, gondolom nem a ketonoknak meg az alkoholoknak a kötéseiről, meg a Szilícium proton értékéről akarnak faggatni egy orvostudományi iskolában.

2015. ápr. 1. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt felvételi tárgy az emelt szintű kémia, tehát már ez is egyfajta rosta. Másrészt van orvosi kémia, ami szigorlattal zárul és pontosan a leírtakról tanulsz csak kicsit kiegészítve a középiskolás tananyagot.

Az a baj, hogy azt hiszed, hogy az orvosi arról szól, hogy vágdosol, sebeket kötözöl, krémeket írsz fel meg injekciót adsz be. Az egyetemen felén végig biológia és kémia óráid lesznek.

Az pedig, hogy nem tudod megmondani egy atomnak a protonszámát nagyon gáz. Kb. általános szintű matek tudás szükséges hozzá :D Lehet még matekórára is bevenném 4.-be, hogy értsék.

2015. ápr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Bár, gondolom nem a ketonoknak meg az alkoholoknak a kötéseiről, meg a Szilícium proton értékéről akarnak faggatni egy orvostudományi iskolában."


Rosszul gondolod. 4 szemeszternyi kémia-biokémia van orvosin.

2015. ápr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ketonok, alkoholok kötéseiről és ennél jóval bonyolultabb biokémiai folyamatokról szól 1,5 évnyi biokémia. :)

Be lehet kerülni emelt fizikával is, de a kémiát nem úszod meg, ha orvos szeretnél lenni.

2015. ápr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor sajnos nem megyek orvosira. Köszi hogy tisztáztuk :D
2015. ápr. 1. 22:09
 5/5 anonim ***** válasza:

a kezdetben én sem voltam jó belőle, aztán az egyik ágát megszerettem. azóta már vegyésznek készülök.

szóval ha most nem tetszik az aktuális kémia, lehet később még érdekelni fog.


felvételizni felvételizhetsz az orvosira kémia nélkül is, elég biosz és fizika emelt érettségi.


én úgy tudom az első félévtől kezdve előről kezdik a kémiát, szóval nem lehetetlen, de azt ne hidd hogy könnyű.

csak mondom, hogy anélkül is be lehet kerülni

2015. ápr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!