Melyik gazdasági/közgazdasági szak után lehet kiemelkedően jól fizetett állást találni?
Az olyan több százezres fizetéseket felejtsd el, amivel a középsulisokat ámítják. Informatikusi, mérnöki végzettséggel sem lehet kezdőként bruttó 200-nál nagyon többet kapni, sőt már ez is szinte már kiemelkedő.
Gazdasági szakok közül szerintem a pénzügy-számvitel a legkeresettebb. A többinek ha megnézed a tantervét különböző egyetemeken, akkor azt látod, hogy vegyes felvágott, szinte csak alapozó tárgyaik vannak, semmiféle speciális tudást nem kapnak. Amit tud egy alkalmazott közgazdász meg egy nemzetközi gazdaságit tanuló ember, azt tudja a pénzügy-számviteles is, viszont visszafele ez nem igaz.
(Nem a saját lovamat dicsérem, egyik szakra sem járok ezek közül, de ismerem őket.)
"Amit tud egy alkalmazott közgazdász meg egy nemzetközi gazdaságit tanuló ember, azt tudja a pénzügy-számviteles is, viszont visszafele ez nem igaz. "
Hát ez oltári hülyeség, az első évben még ugyanazt tanulják, de utána nagyon nem. Szerintem amúgy gazdaságelemző, psz, ak a sorrend a fizetések terén, viszont a gazdelemző félig matematikus szak, szóval viszonylag nehéz. A psz ak kb. egyforma nehézségű(teljesíthető, ha belefekteted az energiát). Az ng-t csak akkor ajánlom, ha jó nyelvérzéked, kommunkációs képességeid vannak, mert az tényleg elég vegyesfelvágott szak, szakma szinten egyik területet se veszik komolyan ott.
"Az elsőnek nehogy higgy . én most harmadéves pézügy számviteles gyakornokként keresek br 200-at, ha végeztem akkor pedig majdnem a dupláját fogom kapni. De nem mindegy, hogy melyik egyetemről beszélünk, mert én a BCE-re járok és tudom, hogy a munkáltatók azh ilyen zsigmond károly meg társai diplomákat meg se nézik kb."
Én is a BCE-re járok és rohadtul kíváncsi vagyok, hogy te mi a jó fenét és mennyire legálisan csinálsz, ha még hallgatóként 200-at kapsz, mert 3 ötletem van:
- rohadtul nem kapsz te 200-at
- kb 4 nyelven beszélsz és nem a szaktudásodat fizetik, hanem a nyelveket
- rúdtáncos vagy
Hallgatóként nem dolgozhatsz főállásban, tehát heti 20 óránál sokkal többet tuti nem melózol, ha egyetemre is jársz, pláne harmadévesként. Tehát ez havi 80 órára számolva 2500-as bruttó bér, amit a jó büdös lóf..sz sem fog elhinni. A legnagyobb gyakornoki bér, amit láttam az 1800 volt és az programozónak. A többi gyakornokot általában 700-800-as órabérért bérért veszik fel. 2 éve szakmában dolgozó, még hallgató psz-es ismerőseim nem keresik gyakornokként a bruttó 200-nak még a felét sem. Rohadtul érdekel, hogy te hol, mit és mennyit dolgozol állítólagosan.
Egyébként tessék, ez objektív, ha ránk nem hallgatsz (én már nem hallgatnék):
Megnézheted az összes gazdasági szakot.
Nem kell így felhúzni magad, csak tényeket közöltem. havi 120 órát dolgozok (heti 30) kontrolling pozícióban anyanyelvi angollal és teljesen legálisan, céget itt nyílván nem fogok mondani. Kellő akaraterő és kitartással meg lehet csinálni.
És még mielőtt megvádolsz azzal, hogy ismerősön keresztül jutottam be, akkor azt is elárulom, hogy önerőből tartok ott ahol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!