Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar érettségin hogy...

A magyar érettségin hogy lehet 3-8 oldal fogalmazást írni?

Figyelt kérdés
Szerintem ez eszméletlen sok. Az én fantáziám egy oldalnál kifullad.
2010. febr. 13. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha elemzést választasz, akkor 1 oldalt a címről és a szerző életrajzáról lehetne írni...
2010. febr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
69%
én a háromnegyedét kimásoltam a könyvből mert a Barbárok ról írtam. Kaptam egy 3 ast rá.
2010. febr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem gondoltam volna, hogy sokat tudok, mégis négy oldal lett. Ha nagyon nagyon nem megy, akkor lóbetűkkel írj, plusz a bekezdéseket kezd a sor felénél.
2010. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
8 oldalt csak pótlap igénybevételével.
2010. febr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a rekord fogalmazásom 10-12 oldal.
2010. febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól függ miről kell írni. Amikor én érettségiztem,az egész suliban csak én választottam az összehasonlító verselemzést(mert állítólag nagyon nehéz volt), és 3 oldalt írtam pont,de úgy hogy az utolsó fél / 1 oldalt már nagyon nehezen tudtam összehozni,de sikerült. 4-esre érettségiztem magyarból :)
2010. febr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Tényleg jobb,ha minél nagyobb betűkkel írsz,meg ha esetleg nyújtod is,én dőlt betűkkel írok,szóval még az is jobban foglalta a helyet,sőt még a mondatok között is hagyhatsz ki nagyon szüneteket :D

2010. febr. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak az a gáz, hogy közel 100%-ra kéne megírnom.
2010. febr. 14. 09:02
 9/10 anonim ***** válasza:

azért az nem 8, hanem inkább 4-5 oldal:)

nekem szerencsém van, nagyon megy a rizsázás, valahogy van érzékem a magyarhoz, kisérettségin összehasonlító elemzést csináltam, hibásan, mert azt hittem külön-külön kell elemezni, aztán összehasonlítani, mégis 96% lett:) remélem az érettségin is szerencsém lesz.

verselemzésnél tényleg az a titok, hogy kb minden szóról írj valamit, ez mire utal, milyen rejtett jelentése van (pl a tél szóról magában lehet 2-3 sort írni)

érvelésnél is nagyon sokat lehet rizsázni... sok szerencsét hozzá:)

2010. febr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mi órán, duplaórás dolgozatoknál szoktunk ilyen terjedelemben "gyakorolni". 5 oldal igazán nem sok, csak jól fel kell építeni a szöveget.

tételmondat -> bizonyítás. [ez lehet egy-egy kisebb bekezdés a tárgyaláson belül]

például használj idézeteket, ezeket fejtsd ki, hasonlítsd össze. ezért hasznos, ha az ember megtanul fejből néhány verset, részletet, sorokat.

másrészt, lehet utalásokat tenni az adott korra, közegre, irodalmi életre. pl. beleszőheted az aktuális filozófiai, művészeti irányzatokat, az író/költő utazásait, tapasztalatait; megemlítheted, hogy X és Y részleteiben eltér valamitől vagy éppen hasonló hozzá.

a szókincsed legyen minél választékosabb. ne ismételd önmagad, de ahogy tapasztalom, ott hasalnak el a társaim, hogy ilyen mondatokat írnak: "X páros rímeket használ", pedig ezt lehet még konkretizálni, alátámasztani.

stb.


sok sikert! gyakorlásképp írj sokat, tanárodnál, ismerősödnél, bárkinél, kérdeződködsz, tud-e adni kölcsön olyan esszémásolatot, ami nagyon jó, érdemes tanulni belőle, elemezni. :)

2010. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!