Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatással kapcsolatos...

Felsőoktatással kapcsolatos fontos kérdés?

Figyelt kérdés
Szóval: Jövőre újrakezdeném az egyetemet, idén beadtam a jelentkezésemet ismét ugyanarra a karra. A kérdésem az lenne, hogy amennyiben jelenleg aktív hallgatói státuszom van (mert jelentkeztem, bár tantárgyam aligha van) viszont az év végén elbocsátanak kredithiány miatt, az mennyiben fogja befolyásolni a felvételemet? Lesz valami köze hozzá?
2015. febr. 23. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Mégis mi köze lenne hozzá? Senki sem fogja összekapcsolni a felvételidet az egyetemi eredményeiddel és helyzeteddel. A kettőnek semmi köze egymáshoz...


Mondjuk az már más kérdés, hogy mégis mi értelme volt az aktív félévnek... Sokkal okosabb lett volna passziválni.

2015. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az, hogy tanulói státuszom van, kedvezményes utazás, szüleim kapják a nagycsaládos támogatást, ha passzíváltatom, akkor ezek nincsenek.
2015. febr. 23. 19:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi köze hozzá. Viszont a megszerzett kreditjeidet elismertetheted.


Viszont azt én sem értem, hogy minek aktivizáltad a félévedet, ha úgysincsenek tárgyaid...

2015. febr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Bocsi, már értem, csak amikor elkezdtem írni még nem láttam az írásodat.


Lényeg hogy nem befolyásolja.

2015. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nincs olyan büntetés, hogy amennyiben nem végzem el a szakot és kirúgnak, akkor X évig nem jelentkezhetek újra igaz? Mert személyes okok miatt tudtam, hogy újra kell kezdenem az egyetemet így már idén újrajelentkeztem.
2015. febr. 23. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Viszont így vagy bukod az ingyenes féléveket vagy fizethetsz. Még mindig több értelme lett volna passziválni, de te tudod:)
2015. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
az előttem válaszolóknak igaza van. szerintem adj be utólagos passziváltatási kérelmet, mert egy fizetős félév még mindig többe kerül, mint párezer forint támogatás meg az 50%..
2015. febr. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!