Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tanítanak az iskolák...

Miért nem tanítanak az iskolákban semmit sem az adórendszerünkről, adózásról, a bankrendszer működéséről és még nagyon sok, a való életben nagyon fontos dologról?

Figyelt kérdés
A munkaerőpiacra való lépéskor az embernek rengeteg kérdése van, amire az iskolában nem készítenek fel senkit.

2015. febr. 10. 11:55
 1/7 anonim válasza:
57%
Mert nem a közgazdasági suliba jársz.
2015. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
azért, mert ha magadtól nem jársz utána, akkor hiába tanítják meg, a változásokat sem fogod követni. Márpedig az adózás folyton változik...
2015. febr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen jogos a kérdező felvetése. Persze, változik az adórendszer, de személyi jövedelemadót, áfát mindenkinek kell fizetnie.


Ami még nagyon fontos lenne, az a banki szolgáltatások, különösképpen a hitelfelvétellel kapcsolatos tudnivalók ismerete, thm, és persze az adósságcsapda és társai. A kedvenceim közé tartoznak az "önrész nélkül, azonnal viheti" című akciók, amikor a tényleges ár többszörösét is kifizeti a vásárló a banknak. No mindegy, lehetne sorolni sokáig, úgyhogy én maximálisan támogatnám, hogy ilyeneket is tanuljanak a gyerekek.

2015. febr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Robert T. Kiyosaki, a Gazdag papa című könyvsorozat szerzője is gyakran hangsúlyozza azt a hiányosságot hogy nem tanítanak pénzügyi műveltséget.

De valójában a bankok sem tájékoztatják ügyfeleiket például akkor ha valakinek megtakarítása van a számláján, és hogy azt kedvező kamatozású helyre tegye. A banknak előnyösebb ha kevesebb kamatot fizet. Ahogy az is ha az ügyfél nem rendelkezik pénzügyi műveltséggel, legyen az hitelfelvevő vagy betétes.

Számtalanszor tapasztaltam már hogy az internetről értesültem egy-egy kedvező betételhelyezési lehetőségről, majd a bankban az alkalmazott meg a számomra legpocsékabb lehetőségeket akarta rámsózni és csak akkor volt hajlandó a jót adni mikor belátta hogy tájékozott vagyok.

2015. febr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
annak ellenére, hogy tudják, a suliban szó sincs róla, hány szülő beszél az óvszerhasználat mellett a hitelfelvételről is a gyerekével??
2015. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
A bankok tájékoztatnak hitelfelvétkor a kamatokról, csak olyankor a hitelfelvevő nem figyel oda, és hogy egy bank nem fogja a konkurens céget javallani az szerintem logikus. Az említett könyv az valami humbug MLM rendszeres könyvsorozat lehet.
2015. febr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az említett könyv az valami humbug MLM rendszeres könyvsorozat lehet."

Ahogy általában minden könyv esetében, a benne lévő hasznos információ akár egy oldalban is elfért volna. Vagy egy mondatban: Mindig olyanra költs ami pénzt hoz. Nekem nagyon hasznos volt, azóta nem vagyok szegény. Előtte még akkor is szegény voltam ha jól kerestem. Hát jó lenne még több ilyen humbug könyv. :)) Na jó, ahogy írtam, azért rövidebb formában, vagyis több oldal helyett egy mondat is bőven elég.

2015. febr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!