Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valamiből nem veszem fel a...

Ha valamiből nem veszem fel a vizsgát abban a félévben, amelyben az aláírást szereztem belőle, igaz nem számít bukásnak?

Figyelt kérdés

Szeretnék felvenni 2 tárgyat magasabb félévre, egyelőre a célom az lesz, hogy az aláírást megszerezzem belőle, Számonkérés: 'Kollokvium'-> Vizsga. De a vizsgát nem szeretném felvenni ebben a félévben, csak majd a május-juniusi vizsgaidőszak után, előrehozott vizsgaidőszakban.

Ez így lehetséges? Hogy aláírást szerzek, de csak később vizsgázok belőle ?


2015. febr. 1. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Abban az intézményben, ahol én dolgozom, létezik olyan, hogy "vizsgakurzus", pontosan ilyen hallgatók számára. Tehát úgy veszed fel,hogy csak vizsgázol, mivel az aláírást megkaptad. Ezek a kurzusok /V jellel vannak meghirdetve. Kérdezz utána, hogy van-e hasonló nálatok is.
2015. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges, de ha jól tudom a végtelenségig nem lehet húzni a vizsgát, tehát a CV időszak az utolsó dobás, aztán ugrott az aláírásod is ha ekkor nem jön össze. Az ösztöndíjszámításnak is érdemes utánanézni, ha jól tudom a CV-s tárgyat a következő félévre számolják. A helyedben mindenképpen bemennék a tanulmányi osztályra.
2015. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%

Nem mindenhol érvényes az, hogy ha megszerezted az aláírást, az a következő félévre is érvényes, lehet meg sem hirdetik a kurzust, még vizsgakurzusban se, hanem csak évente indítják a rendeset (és egy év alatt szerintem mindenhol elévül az aláírás). Ezt érdemesebb lenne a tanulmányi osztálytól megérdeklődni.

És arra is figyelj oda, hogy ezt a tárgyat gyakorlatilag nem teljesítetted ebben a félévben, a legtöbb helyen pedig maximum háromszor vehetsz fel valamit, ergo ilyen szempontból ebből egy lehetőséget már buktál és a vizsgakurzus is felvételnek számít.

2015. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!