Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindenki mennyire oda van,...

Mindenki mennyire oda van, hogy a bölcsész szakok semmire sem jók! Akkor milyen szakoknak van értelme szerintetek?

Figyelt kérdés
Olyan embernek, akinek herótja van minden reálos cucctól? És a hideg kirázza a mérnököktől és IT szakemberektől és egyéb....hm. egyebektől.
2010. febr. 3. 11:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint mondjuk egy magyar szak, amin aztán finnugorra specializálódik az ember? A finn jó lehet, mint nyelvtudás, plusz van egy magyar bölcsész diploma is. Ilyesmire gondoltok?
2010. febr. 3. 12:44
 12/15 anonim ***** válasza:
Válassz valami közgazdász dolgot, pl turizmus vagy gazdaság menedzsment. Ezeknél általában van két félév matek meg mikroökonómia ami reálos, de ennyi.
2010. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
az én turizmusomon 3 félév a matek XD
2010. febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát ahogy gondolod. Amire időd van, meg amennyit bírsz egyszerre... Meg nem tudom, hogy mehetsz-e államira, vagy fizetned kell, mert ez is szempont.

De ha nem is végzel el két szakot, kaparj össze jó sok nyelvvizsgát. Az a lényeg, hogy valahogy előnybe kerülj a többiekkel szemben, mert kevés az üres állás.

Bátyám Corvinusos, nekik azt mondták, hogy nagyon okos dolog valami különleges nyelvet tanulni. Angolul, mindenki tud, nem kunszt, de pl kínaiul senki, miközben Kína meg jön fel gazdaságilag. El is indították náluk a kínai nyelvtanfolyamot, és reklámozzák 1000el, hogy ez milyen jó lesz később nekik, akik az elsők között tanulnak meg, stb.

2010. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Igen ,a nyelveket nagyon érdemes tanulni,elsősorban uyge angolt de az ma már a kutynak se kell.Ellenben pont az egyik diákszövetkezet honlapján olvastam,hogy még diákmunkások között is keresnek arab fordítót,vagy az előző amit mondott kínai is nagyon jó lehet szerintem.Persze ha van nyelvérzéked elég ehhez,és kitartásod. (megjegyzem, szerintem most oroszt is kifizetődő lehet tanulni,inkább most nem fejtem ki miért gondolom igy )
2010. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!