Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A matek és a történelem miért...

A matek és a történelem miért érettségi tantárgy?

Figyelt kérdés
2014. nov. 1. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A matek azért, mert alaptantárgy elsős korod óta. A töri azért, mert ez egyben állampolgári ismereteket is takar, és ahhoz, hogy mondjuk majd felelős szavazó legyél, legalább ennyi fogalmad kell, hogy legyen róla. (mondjuk a töriérettségin én is morgok néha, nem szeretem nagyon)

Ilyen erővel a magyar, idegen nyelv miért érettségi tantárgy?

2014. nov. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a törit még értem de hogy a matek minek kötelező?
2014. nov. 1. 18:59
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is világ életemben totál hülye voltam a matekhoz. Utáltam is mindig.

Épp hogy 2-esekkel átcsúsztam. Igaz én jártam különtanárhoz, máshogy nem ment volna.

Biztos nem tudjátok megfizetni? Azért mégse úgy állna hozzád mint a sulis tanár.


Egyébként akkora baromság az egész matek úgy ahogy van. Jó, tanulja meg az ember az alapokat összeadni, kivonni, osztani, szorozni, százalékot számítani,és jó napot.

Mi a fészkes francnak a többi? Ja annak aki olyan pályára készül annak kell, az tanulja. De aki a büdös életben nem fog az életében köbgyököt vonni annak minek kínlódni vele?

tök jól működik az életem anélkül is hogy neki sem tudnék kezdeni egy többismeretlenes egyenletnek... vagy ki tudnám számolni a tangensét valaminek vagy a sinusát... áááááá

Na legalább a szavak megmaradtak bennem ha más úgysem :-)

2014. nov. 1. 19:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!