Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szőke hajjal ne menj vizsgázni...

Szőke hajjal ne menj vizsgázni. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Egyik fősulis ismerősöm mondta, hogy ő szereti szőkén a haját, de a vizsgaidőszakra mindig "bebarnul", mert hiába, hogy a prof.-ok nem olyan előítéletesek elvileg mint egy átlagember stb. de azértbennük van a sztereotípia, és jobb ez így, mert a festett (platina/hidrogén) szőke tanulatlanságot, felszínességet stb. sugároz. pl. ilyen gondolatok ellen "készülés helyett fodrászhoz ment, meg plázázni, biztos alacsony az IQ-ju, mint a plázacicáknak" Szóval akaratlanul is esetleg megbélyegeznék.

Szerintetek ez így van, vagy hülyeség?


Én alapból barna vagyok, de az aranyszőkét mindigiski akartam próbálni, azért is kérdezem, mert akkor úgyidőzíteném, hogy ne kelljen visszafesteni.


2014. okt. 19. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
74%
Igen, így van sajnos. Külső alapján megítélni embereket csicskaság, de ilyen prof.ok gondolkodásán úgysem tudsz már változtatni.
2014. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha magabiztosabb valaki barnán, akkor menjen úgy. Aki bizonytalan, azt megérzik és bele kötnek. Tudat alatt lehet, hogy számít a szőkeség is, bár én ezt nem vettem észre, hogy befolyásolta volna az eredményét bárkinek is. Ha valaki magabiztosan tudja az anyagot, azt nem szokták meghúzni.
2014. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!