Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégiumi jelentkezéshez...

Kollégiumi jelentkezéshez komolyan közjegyzőhöz kell járkálni?

Figyelt kérdés

Anyámnak, mint alkalmazott kell kérnie NAV igazolást, aztán munkáltatói igazolást, tesómak, aki suliba nemrég végzett, szóval most munkanélküli kell kérnie szintén NAV igazolást (bár még nem is csinált adóbevallást), ezen kívül kell neki a Munkaügyi Központtól egy igazolás, hogy nem regisztrált munkanélküli, és a helyi önkormányzattól egy igazolás, hogy részesül-e valamilyen önkormányzati ellátásban.

Ezen kívül "az egy lakcímre bejelentett, de nem egy háztartásban élő személyről mindkét fél által büntetőjogi felelősségük tudatában tett hivatalos nyilatkozat szükséges (jegyző/közjegyző előtt tett), amely 3 hónapnál nem lehet régebbi, illetve a lakcímkártya feltöltése vagy a megindított új lakcím bejelentés igazolása;".


És lehet még ezen kívül is kell egy-két igazolás.

Ez időben is elég sok, és akkor egy jegyző/könyvjegyző még pénzbe is kerül, komolyan az összes kolisnak ezeket be kell szereznie?


2014. júl. 28. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szociális helyzettől függ, hogy kinek hány igazolás után kell rohangálnia. Nekem is volt ilyen félévem, amikor a NAV-hoz és közjegyzőhöz kellett járkálni (időben ez tényleg nem sok, kell egy formanyomtatvány, beviszed, aláírja, lepecsételi és fizetsz azt hiszem 1500 Ft-ot).

Ha kell a kollégium, akkor beszerzed, ezen nincs mit gondolkodni. Szociális helyzetet valahogy meg kell vizsgálni.

2014. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1


Ha jól értem, akkor az sem lenne nagy baj, ha nem szerzek be mindent? Csak akkor értelemszerűen kevesebb pontot kapok a szociális részhez, de ha nem vesznek fel úgy kollégiumba, hogy 200 kilométerre lakok az egyetemtől, akkor szerintem már a többi igazolás sem számít.


De be fogom szerezni mindegyiket, ha kötelező, ha nem, csak most így anyámnak is szabadnapot kell kérnie, mert mindent nem tudok én sem megcsinálni, na de mindegy, nem is akarok panaszkodni, ez van, ezt kell szeretni.

2014. júl. 29. 12:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!