Ez alapján kitüntetéses doktori címet (Promotio sub auspiciis praesidentis Rei Publicae) csak az kaphat, aki középiskolában 5, 0-s átlaggal rendelkezett?
Igen, azt.
Találtam egy még egyértelműbb szöveget erről:
"Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a díjazott középiskolai tanulmányai során, a 9. évfolyamtól kezdődően az év végi bizonyítványában, és az érettségi bizonyítványában minden jegye jeles, szorgalmának értékelése pedig példás. Ezen felül az osztott képzésben alap- és mesterszakon vagy az egységes, osztatlan képzésben végzett tanulmányai során letett összes kötelező vizsgája is jeles érdemjegyű. Végezetül pedig a doktori tanulmányai során letett kötelező vizsgáinak eredményei szintén jeles osztályzatúak, továbbá doktori szigorlatának minősítése summa cum laude." ( [link]
Azért aki ezt eléri, az nem semmi! O.o
Hát igen :D Dehát létezik olyan ember, aki mindig mindenből 5ös volt? :O
Én osztályelső voltam, és idén tettem le az érettségit (általános vizsgaelnöki dícsérettel, minden tantárgyból 5ösre), de tavaly matekból 4-es voltam, tesiből minden évben 4-es, meg németből is. Viszont azok a jegyek, amiket egyetemre vittem, ill. az érettségieim 5ösek lettek, akkor ez kizáró ok? Nem mintha akarnék ilyen kitüntetést, dehát felvettek egyetemre, tudom hogy nagyon nehéz lesz, de ha még van rá esélyem, akkor legalább ez is inspirálhatna a tanulásban az ösztöndíjak mellett...
Hűha, akkor te nagyon jó tanuló lehetsz. :)) Viszont sajnos már nincs esély a kitüntetés re de sebaj, még kaphatsz köztársasági ösztöndíjat, meg tiszteletbeli doktori címet is, ha egyetemen is ilyen ügyes leszel.
Bemásolom, amit találtam:
387/2012. (XII. 19.) Korm. rendelet
4. A kitüntetéses doktorrá avatás részletes feltételei
18. § (1) Kitüntetéssel avatható doktorrá az a személy, akinek
a) a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 11. §-a, illetve a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény 29. §-a alapján végzett tanulmányai során a 9. évfolyamtól kezdődően az egyes évfolyamok tanulmányi követelményeiről kapott bizonyítványában, továbbá az érettségi bizonyítványában minden jegye jeles (5), szorgalmának értékelése pedig példás (5);
b) az osztott képzésben alap- és mesterszakon vagy az egységes, osztatlan képzésben végzett tanulmányai során letett valamennyi kötelező vizsgája jeles (5) vagy a felsőoktatási intézmény által alkalmazott értékelési rendszerben jeles (5) eredménynek felel meg; valamint
c) a doktori tanulmányai során letett kötelező vizsgáinak eredménye jeles (5), továbbá a fokozatszerzési eljárás során doktori szigorlatának minősítése summa cum laude, a doktori védésen nyújtott teljesítményét pedig a meghatározott értékelési rendszerben a legmagasabbra értékelték.
(2) Amennyiben a jelölt tanulmányait részben külföldön végezte, az (1) bekezdésben foglalt követelményeket - a külföldi oklevél által tanúsított végzettségi szint elismerését, illetve a doktori oklevél honosítását követően - a külföldi oktatási intézmény értékelési rendszerének megfelelően kell figyelembe venni.
(3) Főiskolai, illetve egyetemi szintű képzés után megszerzett végzettségi szint esetében az (1) bekezdés b) pontjában foglaltakat a főiskolai, illetve egyetemi szintű képzés eredményeire is érteni kell.
(4) A felsőoktatási intézmény doktori szabályzatában az (1) bekezdés b)-c) pontjaiban meghatározottakhoz képest további szakmai feltételeket is megállapíthat.
19. § (1) Kitüntetéses doktorrá avatáshoz való hozzájárulás érdekében a felsőoktatási intézmény javaslata alapján az oktatásért felelős miniszter tesz előterjesztést a köztársasági elnöknek.
(2) Az előterjesztéshez a felsőoktatási intézmény rektora megküldi az oktatásért felelős miniszternek azon dokumentumok hiteles másolatát, amelyek tanúsítják, hogy a jelölt megfelel a 18. §-ban meghatározott feltételeknek.
(3) A kitüntetéses doktorok avatásukkor Magyarország címerével ellátott, 8 g súlyú 14 karátos aranygyűrűt kapnak kitüntetésként.
(4) A kitüntetéses avatással kapcsolatos kiadások fedezetéről a javaslatot tevő felsőoktatási intézmény gondoskodik.
Létezik ilyen ember. Pl. ő:
Dr. Hoffmanné Szalay Zsófia
"Hoffmanné Szalay Zsófia középiskolai tanulmányait a budapesti Szent István Gimnáziumban végezte. 2002-ben a hollandiai Groningenben megrendezett Nemzetközi Kémiai Diákolimpián aranyérmet szerzett, majd még ebben az évben megkapta a Szent-Györgyi Albert Arany Emlékérmeta Magyar Kémikusok Egyesületétől. Tanulmányi és szakmai eredményei alapján több díjat is elnyert: 2006-ban és 2007-ben az ELTE TTK-n a Kar Kiváló Hallgatója, háromszoros köztársasági ösztöndíjasa. A XXVIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencián különdíjban részesült. Diplomamunkájára elnyerte a Magyar Kémikusok Egyesületének Nívódíját is. Kutatási területe az NMR spektroszkópia. „Dinamikus NMR spektrumok szimulációjának elmélete és gyakorlata csatolt spinrendszerekben” című doktori értekezését 2010 novemberében védte meg." :-)))
Pl Lenkei doktor Úr is :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!