Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mentőtiszt hallgatók! Mesélnét...

Mentőtiszt hallgatók! Mesélnétek az egyetemről?

Figyelt kérdés
Már régóta gondolkodom ezen a szakon, és kíváncsi lennék néhány véleményre (bármivel kapcsolatban). Illetve mentőtisztként/-ápolóként dolgozók véleményét is szívesen olvasnám. A válaszokat előre is köszönöm.
2014. júl. 22. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
ha lány vagy,akkor tanulj ápolónőnek :)
2014. júl. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék ápolónő lenni.
2014. júl. 25. 16:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem mentőtisztnek tanulok, csak egy karon vagyok velük. A mentőtisztihez kell egyfajta magabiztosság (hiszen ők vannak ott, amikor a pánikoló tömeget le kell csendesíteni és akkor még csak hozzáfértek a beteghez). Az egyetem nem könnyű, az alapozótárgyakon (anatómia, élettan stb) sokan csúsznak, de ha érdekel, és rendesen tanulsz, akkor bírható. Viszont utána nem egy álommunka, hiszen nincs hétvége, vagy ünnep, ha éppen úgy vagy beosztva, ráadásul mindezt iszonyúan kevés pénzért (és akkor még a "kedves" hozzátartozókról ne is beszéljünk, néha életveszély kimenni), szóval csak szívvel-lélekkel, hivatásként lehet csinálni. Ha lány vagy, akkor különösen nehéz, mert sajnos sokszor lenéznek a kollégák, hiszen nem egy női, családbarát szakma (szerencsére nem mindenhol, de sok helyen), mert elég nagy fizikai megterhelést jelent (pl. ketten kell az ápolóval lehoznotok a 100 kilós, ájult beteget a 10.-ről). Könnyű kiégni, lestrapálódni az évek folyamán. Külföldön kicsit jobb a helyzet, legalábbis pénzügyileg. Szóval nehéz, és anyagilag nem kifizetődő (mint az összes EÜ-s szakma), de ha úgy érzed, ez a te helyed, akkor ne tántorítson el a sok negatívum! :)
2014. aug. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!