Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Észrevettem pár helyesírási...

Észrevettem pár helyesírási hibát a szakdolgozatomban. Ez mekkora gond lesz a védésnél? Félek!

Figyelt kérdés

Nagyon átnéztem, még helyesírási programmal is, de csak most vettem észre pár hibát. Jövőhéten lesz a védés. Nagyon bele fognak kötni? Nagyon lehúzzák majd ezek miatt a jegyemet?


Ilyeneket vétettem:

1. "kaptak" helyett "kapott" formában ragoztam az igét

2. "Észak Indiának" helyett "Észak-Indiában"-t írtam

3. "Ezt" helyett "ez" formát használtam

4. "Beolvasztani" helyett "be olvasztani"-t írtam

5. "A" névelő helyett "az"-t írtam

6. Az egyik mondat elé került egy felesleges zárójel


Hát ennyi. Kezdjek félni? Egyébként magyar szakos vagyok :(

Annyira szégyellem magam, hogy egy tucat elolvasás és átnézés után ilyen hibák maradtak benne:(


2010. jan. 9. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyar szakon nyilván jobban rámennek a helyesírási hibákra. Én is magyaros vagyok :)


De sztem ne félj még annyira, ez nem olyan sok.

2010. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

azért egy szakdolgozat jó néhány oldal, ha abban van 6 db elírás, az még nem akkora világvége.


Arról nem is beszélve, hogy a mienket pl. nem is olvasták, a védésnél mondták, hogy jó, akkor meséljen, miről is szól a szakdolgozata.

2010. jan. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Összegészében jó ha 2 pontot ér a szakdoga helyesírása.. Írják, hogy pontlevonás jár érte, meg harapnak ha vétesz egyetlen hibát is, de ez nem igaz. Nem kell félned, szerintem a felét észre sem fogják venni.. :)

Készülj fel a dolgozatodból, gondold át a témát újra, s nyugodt fejjel menj védeni :)

2010. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A konzulensem mesélte, hogy (legalább is ) nálunk nevetséges összeget kap a bíráló a szakdoga bírálásáért, kb. bruttó 6000-et.

Ezért nem fogja összetörni magát, jó, ha nagyjából elolvassa. Az én szakdogámba szinte csak formai dolgokba kötött bele, ami feltűnt neki, meg olyan dolgot hiányolt, ami benne volt később.

Szerinted alaposan elolvasta?

2010. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!