Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » PTE-ÁJK. Milyen eredménnyel...

Bratilla kérdése:

PTE-ÁJK. Milyen eredménnyel lehet bekerülni? Hol tudnám megnézni a tanrendeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Keresgéltem a PTE honlapján, de valamiért nagyon béna vagyok, és nem találtam meg a jogi karhoz tartozó órarendeket, pedig emlékszem, hogy egyszer már láttam őket valahol. De igazából az érdekelne, hogy mennyi reál tantárgy van ott. Matekból egyszerűen szörnyű vagyok, iszonyúan le is húzta a 11. évvégi jegyeimet. Ilyenek lettek:

Nyelvtan: 5

Irodalom: 5

Történelem:5

Angol: 5

Matek: 2 (Tudom, nagyon gáz...)

A választott tantárgyam az etika lesz, abból is 5-ös voltam.

12.-ben próbálok rágyúrni a matekra is.

Emeltezni magyarból fogok, meg ha minden jól megy, akkor történelemből. Angolból lesz középfokú nyelvvizsgám.

Szerintetek így még van esélyem bekerülni? Pontosan nem tudom még, hogy a jogon belül mit szeretnék tanulni, de mesterképzésnek nagyon szeretném a kriminológiát, mert az nagyon érdekel.


Valaki tud nekem segíteni?

Előre is köszönöm :)


2014. júl. 7. 23:13
 1/1 anonim ***** válasza:

A jog egy speciális szak, benne van az a 16 szak között ahol államira előre meghúzták a ponthatárt még év elején központilag 464 ponton! Fizetősre be lehet kerülni jogszabályi minimummal, 2013-ban 240 ponttal idén sem hiszem hogy más lenne a helyzet szerintem 260 pont lesz a fizetős ponthatára.

Nincs olyan hogy jogon belül mit szeretnél tanulni, egységes képzés van (max. évente van 1 szabadon választott tárgyad amit te döntesz el hogy mi)

Osztatlan képzés ehhez nem kell majd mesterképzésre menned, mert eleve 5 évet tanulsz abban mester is benne van már.

mintatanterv itt van:

[link]

Matek nincs de van közgazdaságtan.

2014. júl. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!