Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen melyik szak az ahol...

Egyetemen melyik szak az ahol megtanitanak egy teljesen új nyelvet is?

Figyelt kérdés
Turizmus szakra szeretnék menni,beszélek angolul és olaszul középszinten de még van egy évem gimiben,talán ez még jobb lesz és sikerül felsőfokúzni is. Nagyon szeretnék még spanyolul és franciául megtanulni. Turizmus-szakon van ilyen lehetőség? Előtte nem tnaultam egyiket sem ezért kérdezem hogy lehetésges hogy egy teljesen új nyelvet megtanulhatok? (Azt még hozzá kell tennem hogy nagy valószinűséggel Olaszországba megyek továbbtanulni.)
2014. júl. 6. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Nekem történelem szakon tanítottak latint.
2014. júl. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Infón tanítanak C és C++-t.
2014. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
másodiknak:kicsit komolyabb válaszokra gondoltam:)
2014. júl. 6. 21:18
 4/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb egyetemen, fősulin van nyelvi képzés is, de általában pénzért, tehát olyan, mint egy nyelvtanfolyam, de kreditért felveheted, stb...

Nem akarok félrebeszélni. Amit tudok, az a nemzetközi gazdálkodás, meg talán a nemzetközi tanulmányok is, ahová sok nyelv kell, és nekik nem is kell mindért fizetni, mert a képzésük része, és több nyelvvizsgát is kell letenniük a végén az asztalra. Szóval ott tuti van lehetőség teljesen új nyelv tanulására is.

Ami biztosabb, a a bölcsészkarok kínálata. Amit te írsz, a spanyol és a francia nem annyira esélyes, oda már meglévő középfokú tudással lehet csak bekerülni, minorra is tudtommal. Van felmérő az első év elején, ill. már a jelentkezésnél kell, hogy legyen nyelvvizsgád, vagy abból kell az emelt érettségit csinálnod május-júniusban.

Ritkább, kkevésbé népszerű nyelveknél viszont gyakran indul kezdő csoport. Az adott egyetem dönti el, hogy milyen nyelvből indít kezdőt is, szóval ezt ott érdemes megnézegetni, a honlapjukon.

Minden más helyen szerintem, nagy általánosságában, fizetős.

2014. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!