Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kapok emelt/közép nyelvvizsgát?

Kapok emelt/közép nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Most megyek harmadikba, Vajdasági vagyok. Valahol azt hallottam, hogy a külföldiek automatikusan(nem kell írni) kapnak egy közép/emelt nyelvvizsgát. Azon az elven, hogy ők már megtanultak azon a nyelven (jelen esetben szerül). Ez így tök jó lenne:) Csak ha nem így van, akkor szomorkodhatok, mert nem igazán tudok szerbül...
2014. jún. 19. 16:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Mivel Magyarországon szeretnék egyetemre járni, azért érdekel. Meg a pontozás, hogy megy? Nem értem!
2014. jún. 19. 16:07
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kapsz nyelvvizsgát (egyénként alap, közép és felsőfokú nyelvvizsgarendszer van itt Mo.-n). Átlagban 25.000 ezer körül mozog egy nyelvvizsga, ennyit nem fog neked ajándékozni az állam, pláne ez az állam :DD.
2014. jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapnak automatikusan, mert attól még hogy külföldön élsz az nem jelenti hogy beszéled is a nyelvet.
2014. jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A pontozás pedig az érettségi alapján megy a felsőoktatásban, valamint a tanulmányi eredményed alapján (11.-12. évfolyam). Itt nézz körbe: felvi.hu.
2014. jún. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! A jegyeimmel minden oké lesz, mert ösztöndíjra hajtok. Mivel, ha nem lesz ösztöndíjam nem mehetek egyetemre. A weboldalon szétnézek. Amúgy ezek a vizsgák (angol) milyen nehezek? Pl. az alap szint, a közép szint, emelt szint. És mennyit kell rá készülni?
2014. jún. 19. 16:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
alapfokú egyszerű, de arra nem érdemes elmenned ha az egyetemi jelentkezés miatt mennél, ugyanis alapfokúra nem jár pont. A középfokú már jóval nehezebb, körülbelül az emelt szintű érettségivel van azonos szinten (nem tudom ez így mondd-e valamit. A lényeg, hogy egyáltalán nem teljesíthetetlen, de rendesen kell tanulni rá és sokat kell gyakorolni, különben nem sikerül. A felsőfokú már jóval mélyebb szintű tudást igényel, ott már tudományos témák is előjöhetnek pl. szóbelin. De ha még jobban meg szeretnéd ismerni ezt a rendszert, nézegess mintafeladatsorokat különböző nyelviskolák honlapjain.
2014. jún. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!