Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási kérdések: Mi az...

Felsőoktatási kérdések: Mi az a zh, és miért van rá szükség ha van vizsgaidőszak? Mi az a TDK, szigorlat, és a neptun valami nagyon bonyolult dolog?

Figyelt kérdés

Bocsi a több kérdésért, sose értem ezeket, mindig csak hallok róla, szeretném már "okosan" elkezdeni az egyetemet.. A neptunba pl nem értem, miért kell olyan villámgyorsnak lenni? A szigorlat csak akkor érdekel, ha még a 2014. Szeptemberében indulóknak is "rész kell venni benne"

Előre is köszi a válaszokat!



2014. jún. 11. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ZH - zárt helyi, gyakorlatilag egy dolgozat amit az egész évfolyam megír. Azért kell mert az adott tárgyból nincs vizsga vagy a ZH megírása feltétele a vizsgára menésnek vagy ki lehet vele váltani a vizsgát.

TDK - tudományos diákkonferencia, csinálsz egy kutatómunkát az egyetemen majd előadod egy konferencián, amit értékelnek. Olyan mint az OKTV, néhol komoly pénzdíjjal és az önéletrajzba is jól mutat.

szigorlat - egy több féléves tárgy végső vizsgája a teljes anyagból

neptun - tanulmányi rendszer (van még az ETR is), itt tudod intézni az ügyeidet, tárgy-vizsgafelvétel, egyetemi pénzügyeid.


Neptunban azért kell gyornak lenned mert elveszik előled a kinézett vizsgaidőpontokat. Szigorlat meg mindenkinek kell, ráadásul a diploma értékelésébe is beszámít.

2014. jún. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) kezdem érteni!
2014. jún. 11. 14:41
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

zh- gyakorlatilag olyan, mint a kis írásbeli a középiskolában, amiknek a jó teljesítésért vagy eleve kapsz egy osztályzatot és akkor a vizsgaidőszakban már nem kell vizsgázni, vagy előfeltétel ahhoz, hogy a vizsgaidőszakban szóbelizni engedjenek.


tdk az valami verseny, de olyanról pontosabb infót nem tudok


neptun- interneten keresztül elérhető tanulmányi rendszer, gyakorlatilag megkönnyíti az életed, nem kell minden szir-szarért bemenni a tanulmányi osztályra, ott látod az órarended, oktatók elérhetőségét, tematikát, ott tudsz vizsgákra jelentkezni, órákat felvenni


szigorlat - gyakorlatilag ha 4 féléven keresztül tanulsz 1. tantárgyat, akkor minden félév végén van az adott félév anyagából egy vizsga. a 4 félév után meg az egészből egy újabb vizsga = szigorlat

2014. jún. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"tdk az valami verseny, de olyanról pontosabb infót nem tudok"


A TDK önmagában tudományos diákköri munkát jelent. Gyakorlatilag kutatómunkából áll. És igen vannak konferenciák és versenyek is belőle.


Szigorlat pedig minden olyan tárgy, záróvizsgája, amit egy szemeszternél tovább tanulsz. Tehát mondjuk a matematika XY egyetemen egy két féléves tárgy, ezért a matematika 2 záróvizsgája nem normál vizsga, kollokvium, hanem szigorlat. És általában az szokott a nyalánkság lenni a dologban, hogy szigorlaton mindent lehet kérdezni, ami az adott tárgyból lement. A példánál maradva matematika 1 anyagot is. Ez igazán fincsi mondjuk egy belgyógyászat szigorlat esetében tud lenni, aminek kb. tíz korábbi tárgy az előzménye.

2014. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenütt Neptun van náluk pl ETR-nek hívják ezt a förmedvényt. (egységes tanulmányi rendszer).

Azért szidja ezeket mindenki, mert mikor tárgyfelvétel van akkor totál bedugul az egész, mert mindenki egyszerre akarja felvenni a tárgyait. Viszont ha szerencsés vagy, akkor ki tudsz alakítani egy jó órarendet. Az előadások időpontja fix, viszont gyakorlatból szokott fent lenni több is és a számodra legoptimálisabbat érdemes választanod. Ennek akkor van igazán nagy szerepe, ha valamelyik tárgyadból megcsúszol és óraütközésed lenne.


ZH-zárthelyi dolgozat, amolyan témazáróféleség, csak kicsit komolyabb, meg nehezebb.

Vannak félévközi jegyes tárgyak, ilyenkor az év közben írt zh-k és házik eredménye alapján kapsz jegyet (ez a jobbik eset).

Illetve vannak a vizsgás tárgyak, melyeknél a zh-k és házik megfelelő szintje a kulcs, hogy vizsgázhass szóban vagy írásban. (bár nem mindenütt vannak félév közben zh-k). Az ilyen vizsgás tárgyak általában mumus tárgyak és sokan buknak belőle, sokan el se jutnak a vizsgáig (ugye akkor ismételni kell a tárgyat), ha a vizsgán buksz és jófej a tanár, akkor elég lehet csak vizsgakurzusban felvenni, ekkor csak félév végén kell vizsgáznod.


Nálunk szigorlat nem volt.

2014. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Neptun: az istenverése a sulisokra, hogy legyen,a mi lefagy,nem műkszik vagy csak szar, ahogy van.Ja és folyamatosan karbantartják.

Szigorlat: több éven keresztül tanult uazon tárgyból történő elég komoly vizsga.Az anyagot általában felsőbb évesektől megkaphatjátok, de vigyázni kell, h ne legyen elavult.Nálunk mindenki rosszat mondott törvényeket, intézkedéseket, és csak azért fogadták el, mert mindenki rosszul tudta.De azért mondták a végén, h jó mélyre tegyük el az anyagot, és ne adjuk tovább :)Idegen általában az elnök, és szigorú.

Zh: mezei dolgozat a féléves tárgy anyagából, de kiváltható órai előadásokkal, beadott önálló munkákkal-TANÁRFÜGGŐ!!!

2014. júl. 3. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előző voltam: TDK: ha ide javasolják a tanárok a szakdolgozati kutatásod, akkor az nagyon jó. A különbség a védéstől, h több ember előtt kell előadnod, viszont sztem nem céljuk, h belekössenek mindenbe, meg kevesebb idejük is van rá :)

Ha az első 3 ba jutsz,akkor kiváltottad a szakdogát a TDK- val.

2014. júl. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!