Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tantárgyak vannak...

Milyen tantárgyak vannak gyógypedagógián? És mennyire nehezek?

Figyelt kérdés

Idén jelentkeztem gyógypedagógiára az ELTE-re, és nem sokat tudok még arról, hogy ott milyen tantárgyak vannak, meg hogy mennyire nehezek. Eléggé félek, mert attól tartok, ha felvesznek, nem fogom bírni, és olyan vagyok, ha valamiről semmit nem tudok, vagy keveset, még jobban félek tőle. Valaki esetleg tudna írni kicsit erről a szakról? Meg csak úgy mesélni arról, hogy milyen... Azt megköszönném! :)

Ja, és a karnak az oldalát nézegettem és olvasgattam már, meg valami órarendet is megnéztem, de nem sokat értek belőle.

Kérlek, csak segítőkész, normális válaszokat írjatok! Köszönöm! :)



2014. jún. 3. 00:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyan régebben jártam oda, de emlékeim szerint az első évben mindenféle bevezető tantárgyaink voltak. Egyedül az anatómia volt húzós, de azt is meg lehet tanulni.

Volt:

Anatómia - Kemény, magolós, amire minden csontot, izmot, ereket, idegeket megtanultunk, de mindenkinek sikerült teljesíteni, szóval megtanulható - azért nem orvosi szint :)

Didaktika - a tanítás tanulása. Elmélet arról, hogyan kellene tanítani.

Bevezetés a pedagógiába - a pedagógia kialakulásának elmélete.

Gyógypedagógiai preambulum - elmélet a mindenféle gyógyped irányzatokról, elméletekről

Pszichológia

Gyógypedagógiatörténet

Szociológia - nagyon szórakoztató elmélet (én ezt kedveletem anno leginkább az elméletek közül) :)

Valami vizuális kifejezés... - Rajzolós gyakorlatiasabb tárgy, némi bevezető elmélettel. - Szórakoztató volt.

Volt valami zenés óránk - Kevés elmélet, sok éneklés - zenélés-ritmusos ezmegaz. Nem volt gond akkor sem, ha valaki nem tudott nagyon énekelni.

Voltak tudománytörténeti és filozófiai tárgyaink, azok is érdekesek voltak, de persze az is elmélet volt.


A gyakorlatiasabb tárgyak inkább a 2., és főleg a 3. évben kezdődtek. Azt hiszem ez ma is így megy. Ha túljutsz a sok elméleten, akkor egyre érdekesebb lesz a dolog. Én nem bántam meg, hogy elvégeztem :)

2014. jún. 3. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! :)

De éneklés??? :O

2014. jún. 3. 12:29
 3/12 anonim ***** válasza:

Nehogy az éneklés rettentsen el! :))

Melyik területe érdekel a gyógypedagógiának?

2014. jún. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát pedig énekelni nagyon nem szeretek, főleg, ha mások hallanak is :) :D

Ha felvennének, akkor a tanulásban akadályozottak pedagógiáját vagy a pszichopedagógiát szeretném majd szakiránynak választani. :)

2014. jún. 3. 20:28
 5/12 anonim ***** válasza:

Emlékeimben nincs olyan, hogy mások előtt, egy szál magam kellett volna énekelnem... oké, régen volt, de eléggé utálom én is az ilyesmit, biztosan megjegyeztem volna. :)

Vizsgára kellett csak népdalokat keresni, de ott meg csak a tanár volt bent.

Főként zeneelméletre emlékszem, meg mintha hangszerekkel ritmusos gyakorlatok lettek volna...

Hogy jelenleg van-e ilyesmi tárgy, vagy bármi, ami zenével kapcsolatos, nem tudom.

Aztán pedig olyant is megtehetsz, ha úgy adódik, kedvesen közlöd, hogy: bocsánat, de nem szeretnél énekelni mások előtt. Más jellegű feladatot szívesen megcsinálsz, énekelni nem énekelsz. És ennyi.

Szóval az éneklés ne rettentsen el, de tényleg:)

2014. jún. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Van vizsga éneklésből? :O

Láttam valami órarendet, amiben volt valami ének akármi óra, de nem értettem, hogy az hogy jön ide.

Őszintén, az egész órarenden nem igazodtam el.

És igazából azt néztem, van-e valami pszichológiás óra, mert az érdekel :D

2014. jún. 3. 21:47
 7/12 anonim ***** válasza:

Zene pl. a zenés terápiákhoz elengedhetetlen :) A sérültek fejlesztése esetében pedig gyakorlatilag kihagyhatatlan a zene. Legalábbis én úgy tapasztalom. :)

Pszichológiai tárgyakból volt 1.-ben általános pszichológia, később az egyes szakterületekre vonatkozó pszichó, fejlődéslélektan. Ezeket a tárgyakat mindenki tanulta, amolyan általános bevezető :)

Az általad választott szakok részletes tantárgyait sajna nem ismerem, én nem ezeket végeztem.

2014. jún. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem. És köszönöm, hogy elmagyaráztad. :)

Megkérdezhetem, hogy te melyiket végezted? :)

2014. jún. 3. 22:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Szívesen :)


Kétszakos logopédusként végeztem, és egy évre belekóstoltam a szomatopedagógia szakba is - ha most választhatnék, biztosan azt végezném el...vagyis azt IS elvégezném :)


Remélem Neked is tetszeni fog a suli!

Megkérdezhetem, miért ezt választottad?:)

2014. jún. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én is remélem, hogy tetszeni fog, viszont még egyáltalán nem biztos, hogy fel is vesznek :)


A helyzetem elég bonyolult több okból is.

Az egyik oka, hogy 4 évvel később érettségizek, mint ahogy érettségiztem volna. Mert 2010-ben érettségiztem volna eredetileg, de 11. osztályban bezárt a sulim. A második félévet már egy levelezős osztályban jártam felnőttek között. Én 16 voltam, de azért engedélyezték, hogy oda járhassak, mert elég sok problémám volt/van.

Következő évben viszont otthagytam, 3 évet szakmára jártam, és abban sem voltam biztos, hogy érettségizni fogok még. Szerencsére találtunk egy olyan sulit, ahol 2 év alatt lehet letenni az érettségit olyanoknak, akiknek van már egy szakmájuk. Belevágtam, és éppen most érettségizem :)


A másik, hogy diszkalkuliás vagyok, matekból fel vagyok mentve, érettségin is mást kellett választanom helyette. Nehezebben is tanulok, mint mások, de nem vagyok hülye, az osztályomban is én voltam a legjobb tanuló.


Az egyetemet nem akartam bevállalni, mert gondoltam, hogy nem lesz egyszerű nekem, de a nővérem beszélt rá, meg egyéb dolgok is így alakították. Sajnos, ahogy keresgéltünk a szakok között, nem találtunk semmit. Mindenhová kell egy emelt érettségi legalább, vagy ha nem, akkor arra nem is mehetnék a matek problémám miatt. Én nyelvet akartam tanulni, de sajnos idén nem tudtam emelt angol érettségit bevállalni, hiába vagyok angolból jó. A nővérem találta nekem ezt a szakot, ez volt az egyetlen lehetőség. Kérdeztem is, hogy biztos nem lesz matek?, de azt mondta, nem. (Remélem, tényleg így van) Én nem tudtam semmit a gyógypedagógiáról, de utána néztem, és belementem a jelentkezésbe, mert megtetszett, és nem is volt más választásom. Amúgy is szeretnék segíteni az embereknek, akiknek szüksége van rá, és mivel én is diszkalkuliás vagyok, tudom, milyen ez, van tapasztalatom benne. Csak eléggé csendes is vagyok, és attól tartok, emiatt a 2 dolog miatt majd nem leszek jó. Remélem, azért nem így lesz majd. Olvastam, hogy mások is jelentkeztek úgy gyógypedagógiára, hogy van tanulási problémájuk, és ez megnyugtat. És az is, hogy elég sok okos ember volt, akinek volt valami hasonló baja, például Einstein is diszlexiás volt. Nekem kiskoromban azt mondták, diszgráfiám és diszlexiám is volt, de ezek eltűntek. A helyesírásom jó, általában hibátlan szokott lenni, ha fogalmazást, tollbamondást írunk, vagy maximum 1-2 hiba van benne. Helyesírási versenyt is nyertem, és bár nem vagyok egy Einstein, de hülye sem :D


Ha meg nem vesznek fel, akkor tervezem, hogy az emelt angolt megcsinálom, és jelentkezek másra jövőre. De majd júliusban kiderül :)

2014. jún. 4. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!