Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így van értelme bemennem...

Így van értelme bemennem kisérettségire?

Figyelt kérdés

2 hét múlva lenne nyelvből kisérettségi, szóbeli. Jó sok tételt meg kell tanulni, biztos hogy nem fogom megtanulni őket, főleg hogy mindegyik szöveg, tehát be kéne magolni őket, ami elég nehéz nekem, és van 15 tétel. Persze ezeket tanultuk év közbe is, de felét meg sem tanultam, amit meg megtanultam már el is felejtettem, viszont bukásra állok nyelvből és úgy néz ki hogy ebből mehetek pótvizsgára, meg még 1 tantárgyból emellett, ami biztos. Mit tegyek, bemenjek?

Köszönöm!


2014. máj. 22. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
én bemennék. MErt ha nem sikerül is jól, legalább kipróbálod magad vizsgahelyzetben, ami később élesben jól jöhet.
2014. máj. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
2 hét alatt simán meg lehet tanulni 15 tételt kettesre. Ha ez sikerül, akkor átengednek. Mindenáron el akarod cs**ni a nyaradat?
2014. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
NMem cseszem el nyáron nem fogok tanulni úgy se ha megbukok akkor évet ismétlek
2014. máj. 22. 16:31
 4/7 reptoid ***** válasza:
81%
És ilyenekre pazarolják az adómat...
2014. máj. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
A szüleid teljesen boldogok tőle, hogy ahelyett hogy érettségi után pénzt keresnél, újabb egy évig kell gyerekként otthon tartaniuk? Az alatt az egy év alatt, amennyivel később fogsz végezni, megkereshetnél még minimálbérrel is nyolcszázezer forintot, abból mondjuk vehetnél egy kocsit vagy megteremthetnéd a lakásod alapjait.
2014. máj. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez van...
2014. máj. 22. 20:39
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha itt ülsz és nem csinálsz semmit, biztos nem lesz belőle semmi. Ha már végképp feladtad, legalább gondolj arra, hogy már lassan nem vagy gyerek, és nem csak akkor mikor buliba kell menni, hanem akkor is, amikor felelősséget kell vállalni. Meg miért velünk beszéled meg, miért nem a szüleiddel? Mi mit érünk? Honnan tudod, hogy nem chips-zabáló 10 éves gyerekektől, vagy elpazarolt életű, otthon ülő semmittevő 40 éves emberektől kapsz tanácsot ( ezzel nem a válaszadókat akarom megsérteni, velük teljesen egyetértek, csak arra utalok, hogy nem tudhatjuk kik válaszolnak itt). DE térjünk vissza. NŐJ FEL! És gondolj bele abba, hogy vagy tanulsz, vagy dolgozol. Az állam na meg a szüleid azért tartanak el, hogy később majd kamatoztasd a tudást, amit összegyüjtesz, nem azért hogy ellézengd a tanulóéveidet arra, hogy kihasználsz mindenkit mert te most nem tanulsz. Ha már nem tanulsz akkor viszont dolgozz, mert az államnak valamit adni kell a sokéves ingyenkenyérért cserébe. Ha az én gyerekem lennél és megbuknál, tuti elküldenélek dolgozni, hogy lásd, milyen nehéz a munka.
2014. máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!