Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit tanultok naponta /...

Mennyit tanultok naponta / hetente főiskolán / egyetemen?

Figyelt kérdés

Még nem jutottam el odáig - az emberek nagy része azt mondja napi 12-14 órát. Egyáltalán ez testileg és szellemileg lehetséges? Akkor köszönöm, nem kérek belőle


Nagyon fontos lenne, ha lehetőleg minél aprólékosabban leírnátok, ti mennyit tanultok, milyen tanuló vagytok, körülbelül hányszor kell többet tanulni a gimnáziumhoz képest? ( 1.5, 3, 25 stb. ) Fogalmam sincs, ezért kérdezem meg.


Nagyon hálás lennék, köszönöm!


( Tegyük fel mérnökin tényleg csak minden 10. ember végzi el az oktatást? )



2014. máj. 13. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyit biztos nem: napi 12-14 óra mellett aludni sem tudsz, ha közben jársz egyetemre.

Vizsgaidőszakban lehetnek kemény dolgok, éjszakázások, csak éppen akikről tudom, hogy ezt csinálják, azok rendszerint elég sokszor buknak.

Aprólékosan nem fogom leírni, mert nagyon változó volt az évek alatt. Nyílvánvaló, hogy a vizsgát megelőző napokban a nap fele is bőven elmehet tanulással, de a szorgalmi időszakban eléggé változatos. Persze elméletileg az ember hétről hétre készül, de a valóságban ez nem mindig így van, és ha hirtelen beadandók kellenek, vagy hétről hétre 50 oldalakat olvasni, akkor már nem annyira van kedve az embernek tanulni is.

2014. máj. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

''Vizsgaidőszakban lehetnek kemény dolgok, éjszakázások, csak éppen akikről tudom, hogy ezt csinálják, azok rendszerint elég sokszor buknak.''

Jó ég! Oké, ha jól értelmezem, még ha éjszaka tanulnak, akkor sem mennek át? ( Félreértettem? ) Azt hiszem nem lesz nekem való ez a dolog, de azért kösz, hogy leírtad, segítettél. ( Ment a zöld )

2014. máj. 13. 22:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a trükk a dologban hogy nem vizsga vagy ZH előtti napokban kell megtanulni, hanem óráról órára tanulni, így nem lesz ilyen probléma.


És nem mindegy hogy egy utolsó főiskola kamuszakjáról van szó vagy egy orvosiról.

2014. máj. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Melyek azok a kamuszakok? Tudnom kell, mit kerüljek el, nem mintha azt választanám...

Kösz!

2014. máj. 13. 22:44
 5/13 A kérdező kommentje:
Továbbá gondolom, hogy ezeknek a szakoknak nincs akkora értékük, mint más szakoknak ( pl orvosi ), szóval ezek minőségtelenebbek stb. ugyanakkor könnyebbek?
2014. máj. 13. 22:45
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyamatosan bejársz órákra akkor otthon elég hetente 2-3 órát rászánni egy tárgyra. Az a lényeg, hogy úgy csináld mint én, hogy 12 hétig letojom az egyetemet aztán az utolsó 2 hétben agyba főbe tanulom magam, mert ez elég stresszes és nehéz. Ha nem a BME-re vagy hasonló kaliberű egyetemre mész akkor az a heti 2-3óra/tantárgy+órák bőven elég.
2014. máj. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"ha jól értelmezem, még ha éjszaka tanulnak, akkor sem mennek át?"


- Inkább azt mondanám, hogy éppen azért. Meglepő, hogy műszakis egyetemisták magukat sokszor magukat nagyon egzakt felfogású embereknek tartják, de semmibe veszik azokat a tudományosan megalapozott tényeket, hogy az éjszakázással csak rontanak a teljesítményükön.


Az más kérdés, hogy aki addig nem vette a fáradságot, az elvileg csak éjszaka tudja pótolni a tanulást, de ez sokat nem ér.

2014. máj. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"ezeknek a szakoknak nincs akkora értékük, mint más szakoknak ( pl orvosi ), szóval ezek minőségtelenebbek stb. ugyanakkor könnyebbek?"


Hogy kinek mi a könnyű, az egyénfüggő. Nem olyan rég valaki itt azt bizonygatta, hogy a magyar szak olyan nehéz, hogy legfeljebb az orvosi nehezebb nála. Azért ezt nehezen tudom elhinni.

Viszont van nehéz szak is, amivel nem mész annyira sokra, mind mondjuk egy gazdasági diplomával. AZ is megint más kérdés, mit jelent az érték: ha a befektetett munkát, akkor evidens, hogy a nehéz szak értékes diplomát ad. Ha az az érték, mennyi pénzt keresek vele, akkor ebben eléggé összetett tényezők érvényesülnek, és a piac változása miatt is változhat gyorsan egy diploma értéke.


Egyébként visszatérve az előző megjegyzésemhez, az időben több tanulás nem jelent hatékonyabb tanulást. Sokan nem ismerik fel, hogy a jó módszer, tananyagfelosztás és rendszeresség mellett a pihenés is fontos.

2014. máj. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Többet kell tanulni a gimihez képest, de egészen mást, pl én nem szerettem a matekot, most azt nem kell tanulnom, csak azt ami érdekel. És így szívesebben is ülök oda tanulni.

Nálunk sok zh van év közben, ezekre egy nap tanulással szoktam készülni. A vizsgaidőszak durva, de ha minden héten tanulsz, akkor nem vészes. Na ez nekem nem szokott összejönni:) Örülök ha van időm pihenni hétvégén, olyankor ritkán tanulok. Nincs időm minden délután úgy leülni tanulni mint a gimiben.

A vizsgaidőszakra időben elkezdek készülni, beosztom, olyankor egész nap tanulok, de nem éjszakázok. Fáradtan nem tudok tanulni.

Ha nem bulizod végig a félévet, rendesen bejársz órákra, nem olyan vészes:)

2014. máj. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól be tudod osztani az idődet és olyat tanulsz, ami érdekel is, akkor nem lehet gond. Heti 20 órában simán tudok egyetem mellett dolgozni, járok rendszeresen órára és közben tanulok. Hétvégém általában a pihenésről szól. Annyival másabb, mint a gimi, hogy itt nem elég csak figyelni az órán, sokszor a kettesért is küzdeni kell, főleg ha olyan 60%-tól adják meg a kegyelemkettest.

Tanulni kell folyamatosan, ha fáradtnak érzed magad, akkor inkább hagyni kell. Felesleges erőltetni, amikor nem megy. 1 vizsgára nekem általában elég 1-2 nap, amíg átismétlem a tanultakat, viszont a szigorlatokhoz kell egy-egy hét minimum, ha évközben tanultál.

Tudni kell kikapcsolódni, amikor felszabadulsz. Sokan buliznak, ők általában másnaposan beesnek a reggeli órájukra és rontják a levegőt. Inkább a pénteki bulikat preferálom.

2014. máj. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!