Melyiknek a legérdemesebb tanulni?
-gépészmérnök
-energetikai mérnök
-mechatronikai mérnök
-villamosmérnök
Melyikkel a legkönnyebb elhelyezkedni? Melyik keres a legtöbbet? Melyiket a legnehezebb elvégezni?
Melyikkel a legkönnyebb elhelyezkedni?
1. villamos mérnök 2. mechatronikai mérnök 3. gépészmérnök (választott szakirány függvényében állhatna az első 4 hely bármelyikén, ha olyan szakirányra mész, akkor bizony nagyon nehezen találsz munkát) 4. energetikai mérnök
Melyik keres a legtöbbet?
Villamosmérnök kezdőbér:
BME-n végzett mérnök: átlagosan 280-300e Ft
Nem BME-n végzett mérnök: átlagosan 180-220e Ft
Megjegyzés: gyengeáramű villamosmérnök valamennyivel többet keres
Mechatronikai mérnök kezdőbér:
BME-n végzett mérnök: átlagosan 250-300e Ft
Nem BME-n végzett mérnök: 2100-230e Ft
Gépészmérnök kezdőbér:
BME-n végzett mérnök: 180-280e Ft
Nem BME-n végzett mérnök: 120-250e Ft
Megjegyzés: Erősen függ a szakiránytól a bérezés!
Energetikai mérnök kezdőbér:
BME-n végzett mérnök: 200-220e Ft
Nem BME-n végzett: 160-200e Ft
Az évek múltával ezek a számok magasabbak lesznek, de kezdőbérnek megteszi.
Melyiket a legnehezebb elvégezni?
1. Villamosmérnök 2. Mechatronikai mérnök 3. Energetikai mérnök - gépészmérnök (nincs nagy különbség a 2 szak között)
köszi szépen ment a zöld
annyi lenne még a kérdésem hogy ezek bruttó vagy nettó bérek
Az első hozzászóló annyit elfelejtett hozzáfűzni, hogy a bérezés elsősorban nem annak a függvénye, hogy hol végeztél, hanem annak, hogy hol dolgozol. Elsősorban régióra, városra értve, másodsorban az adott munkáltató típusára(multi, kis vállalat).
Olyan nem létezik, hogy valaki itt, vagy ott végzet és ezért több, vagy kevesebb fizetést kapna.
Természetesen például, ha valaki Budapesten tanul, jó részük Pest megye környékén helyezkedik el, így nagyobb kezdőfizetésre számíthat, mint aki az Alföld kellős közepén szeretne elhelyezkedni és ott tanult. Ezért lehet ilyen statisztikákat kihozni, hogy valaki X helyen végzett és ennyit keres, valaki meg Y helyen és ott meg annyit. Ez nagyon lényeges különbség.
Természetesem igazad van, inkább megpróbáltam általánosságban írni, de teljesen egyet értek veled.
Amit leírtam, az egy támpont kb. hogy nagyjából mi várható, az hogy mi fog a kérdezővel történni, ha valamelyik szakra megy az megint több száz tényező függvénye. :)
a nehézség teljesen relatív, arról totál felesleges véleményt alkotni, a 2dik hozzászóló biztos elvégezte mind a 4 szakot azért ilyen okos;)
mind a 4 szakon vannak nagyon nagyon nagyon nehéz tárgyak, a villanyon az elektronika és mágneses terek és társaik, gépészen a mechanika, áramlástan és társaik, stb stb.
az energetikáról sajnos elmondható, hogy nem nagyon keresik, bár nagyon durva szaktudást ad, és az atomenergia illetve a megújuló energetika magyarországon egészen egyedülálló.
a másik 3 szakról összeségében elmondható, hogy a kezdő bérek 200 ezer nettó körül alakulnak egy épületesebb helyen. kisvállalkozásnál kevesebb, multinál kérhetsz többet ha van spéci szaktudásod (programozási nyelv v ilyesmi). a 280 nagyon soknak számít pályakezdőként, egyetlen embert ismerek aki ennyit kapot mérnökként, és ő nagyon penge volt egy programozási nyelvben, ezért kapott ennyit, valójában max 220-szal számolj inkább.
a 280 maximum úgy reális ha egyetem alatt már több év tapasztalatot szerzel félállásban meg gyakornokként.
hosszú távon meg elmondható, hogy villamosmérnökként a legtöbb ember programozó lesz, akiknek határ a csillagos ég, a gépészek és a mechatronikásoknak kicsit korlátozottabbak a lehetőségeik sajnos, mert nincs olyan sok ilyen cég, inkább csak multik. a villamosmérnök meg dolgozhat több területen is- villamos gép beágyazott rendszerét programozhatja, aztán ugyanezt a tudását felhasználhatja felhasználói szoftver fejlesztésében is a logmeinnél például.
összességében elmondható, hogy legjobban a villamosmérnökivel jársz, ha csak az anyagiak meg a lehetőségek érdekelnek, a gépészen meg a mechatronikán érdekesebb szakirányok vannak (szerintem): vegyipari gépészet, áramlástechnika, robottechnika, stb. Az energetika sajnos szívás mert nem nagyon keresett.
Én gépészmérnököt végeztem, és a börzén vettek fel 220 nettós fizetéssel +40 ezer kafeteria, szóval el lehet lenni ezzel is.
az összes szakra igaz amúgy hogy elő kell lépni csoportvezetővé vagy menedzserré ha igazán jól akarsz keresni. tesóm villamosmérnökként már ágazatvezető egy nagy multinál, és irgalmatlan sok pénzt keres, mindezt 5-6 év alatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!