Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakács szeretnék lenni de a...

Szakács szeretnék lenni de a szüleim azt szeretnék ha egyetemre járnék hogyan mondjam meg nekik ezt, folyton arról vitatkoznak hogy jogra vagy közgázra vagy orvosira menjek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 22. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a legrosszabb,amikor a szülő szeretné eldönteni mivel foglalkozzon később a gyerek. Nem szabad(na),hogy a szülő(k) rákényszerítsék a dolgot a gyerekükre. Amúgy mondd meg nekik,hogy jó szakemberre manapság nagy szükség van. Legyen az varrónő,asztalos,cukrász vagy akár szakács! És elég baj az,hogy manapság mindenki a diplomára hajt. Olyan is bekerül fősulira/egyetemre,akinek semmi keresnivalója se lenne ott! Mondd csak meg nekik,hátha megértik. Szorítok. Kellemes ünnepeket!
2009. dec. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt tedd, amit szeretnél.

Mondd meg, neked egy életen keresztül kell azt csinálnod, (jó esetben), fontos, hogy örömöt lelj a munkádban.

2009. dec. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

jog, közgáz, orvosi... te biológia, kémia, angol, matek és történelem faktos voltál?? Talán kezdd ezzel, hogy pl sosem fogsz leérettségizni úgy biológiából, meg kémiából(ha nem vagy faktos), hogy orvos lehess...

Nővéremet is izélgették, hogy legyen orvos, ő meg kiröhögte őket és mást írt be a jelentkezési lapra. SZóval csak bátran, ne hagyd magad :)

2009. dec. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy apa orvos anya meg közgazdász és jogász

és hát számukra elvárás a diploma bátyámra is ráerőszakolták de ő miután letette elment hajóra pincérnek

én is hajón szeretnék dolgozni csak szakácsként.

2009. dec. 22. 13:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok... Gondoltam hogy ez áll a háttérben,így aztán végképp nehéz helyzetben vagy. De akkor se add föl,nem szabad! :)
2009. dec. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel.Hidd el kérdező,megbánnád csak kinszenvedés lesz az egész és nem igazán fog menni.Engem is odakényszerítettek egyetemre,hát mit ne mondjak a hátam közepére az egészet ;)


Ne hagyd magad,mond meg,hogy nincs jogukban eldönteni helyetted mit akarsz,a te döntésed,különben is egy jó szakember többet ér mint egy PHD-s nulla tapasztalatú kölyök.Szorítok neked,mond meg,hogy neked kell végezned az adott dolgot,és te örömet akarsz lelni a munkádban nem pedig boldogtalanná válni.


22F

2009. dec. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vitatkozzanak csak, addig te meg tanuld ki a szakmát. :)
2009. dec. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hasonló cipőben jártam, mint te. Hál' isten rábeszéltem anyuékat, hogy had legyek szakács-pincér és elfogadták. Amúgy én is hajóra fogok menni utána :)
2010. aug. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
menjél szakácsra és vendéglátóipari főiskolára. két légy egy csapásra...
2010. szept. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!