Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki emeltezik innen történelemből?

Ki emeltezik innen történelemből?

Figyelt kérdés
Mennyire vagytok benne a tanulásban?
2014. ápr. 13. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
éééén :) hát, ami azt illeti, eddigre már szerettem volna végigvenni a 4 száray könyvet (kiegészítve a herber-féle hatkötetessel), de sajnos ez a gyakorlatban nem jött össze, a negyedik elején járok. minél hamarabb szeretném le tudni és már csak gyakorolni feladatokat, újra átvenni a fekete foltokat...kezdek kétségbe is esni:) te hogy haladsz?
2014. ápr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

én szörnyen állok, konkrétan a tavaszi szünetben és a ballagás utáni pár napban akarok megtanulni mindent. :D parázok is rendesen

előző válaszoló, szabad megkérdeznem, hogy mit értesz az alatt, hogy végigvetted az első három könyvet? olvasgattad, vagy tanultad is?

2014. ápr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát én se állok valami fényesen a tanulással... elkezdtem vasárnap olvasni a 9-es könyv első fejezetét xd de csak ma értem a végére... és elkezdtem ma az ókori Hellászt:D
2014. ápr. 17. 15:14
 4/11 anonim ***** válasza:

első vagyok: hát, az első könyvet anno elég jól megtanultam (abból lényegében úgyis nagy túlzásokkal csak róma+görög.o meg a végén pár fejezet a nagyon fontos, az még mindig megy, úgyhogy inkább felelevenítés volt, meg ezeket tanultam csak). a második könyvet most tanultam meg, nem csak olvasgattam, a harmadikat is tanulgattam, de azt kevésbé tudom részletesen, nagyon nem szeretem ezeket az alkotmányos ilyenolyan rendi dolgokat. most nyúzom a negyediket de áá:D évszámokkal hogy álltok? na, nekem azok a halálaim. van fent neten egy ilyen szárays adattár, abból 'tanulgatom' őket, kevés sikerrel....:D

ja meg ha már így belelendültem: megvettem ezt a 2014 emelt szóbeli tételes könyvet, elég vékonyka, de próbálom azt is nézegetni, nem tudom mennyit használ. pár korábbi érettségiző mondta, hogy hát, jó lett volna ha azt a könyvet bevágja csak, az akkori tételekkel, jobbat írt volna, mint úgy, hogy mindenből tudott kicsit. bár én erre nem hagyatkozom azért. ti megvettétek, tervezitek megvenni? (bocsi, kisregény lett, amúgy mostanság már idegesítően belegabalyodtam az emelt-töri világába, órákig tudnék róla beszélni, remélem hamar vége lesz és újra normális emberi lény lehetek:D)

2014. ápr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

nyugi, én is az őrület határán állok. :D

ha erre gondolsz ( [link] ez nekem is megvan, de őszintén szólva nekem annyira nem jön be. mi fakton nagyjából megbeszéltük a tételeket, ott a tanárom jóval több infót mondott, mint amennyi ide van írva.

én ebből ( [link] és az emelt szintes változatából ismételgetek most, ugyebár 12 nagy témakör van, a tavaszi szünet pedig 6 napos, így mindegyik napra jut 2. persze nem vagyok valami alapos, csak úgy nagyjából tudom a dolgokat.

az évszámokkal én is hadilábon állok, de nem is akarok sok energiát fektetni a megtanulásokba, csak egy-két részpontos feladatok szoktak ezzel kapcsolatban lenni, esszénél majd úgyis kilesem az atlaszból. :D

én attól félek leginkább, hogy nem a nagyobb, lényeges témákból kérdezgetnek, hanem az apróbbakból, amiket nem is nagyon nézegetek, mert

2014. ápr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

na, sikerült véletlenül elküldenem. :DD szóval:


én attól félek leginkább, hogy nem a nagyobb, lényeges témákból kérdezgetnek, hanem az apróbbakból, amiket nem is nagyon nézegetek, mert "úgysem lesz benne". pl 2012-ben az első feladat a görög-perzsa háborúkkal volt kapcsolatos, ami bent sincs a követelményben.


ti hány százalékosra gyúrtok amúgy? :)

2014. ápr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szóbeli tételekhez van még ez is:

[link]


Írásbelin tényleg bármit kérdezhetnek, szóval oda nem elég, ha valaki csak simán átnézi a kiadott témaköröket.

2014. ápr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem elég annyi:) (például idén nem is nagyon van konkrét világháborús tétel) Jó könyvek lehetnek, de én aradok ennél meg még saját magam kiegészítem. Amin én gondolkodtam még, ez a Száray-féle feladatgyűjtemény, sokan ódákat zengenek róla, de már szerintem maradok az elméletnél. Ma nagy tanulás tervezek, kíváncsi vagyok mi lesz belőle. Első voltam:)
2014. ápr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megint az első vagyok (igen, megszállott vagyok sajnos), nekem 90+ kellene, szép álom. 70-től azért nem szeretnék rosszabbat semmiképp.
2014. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

nekem van műszaki kiadós könyvem:D

én amúgy 80-at akarok, de 70 jó vagy 60 xd

még 60% emelttel is felvesznek szerintem oda ahova szeretnék menni:D

ti hova adtátok be elsőnek?

én: Szeged-földrajz :D

2014. ápr. 18. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!