Milyen tanszerek, dolgok kellenek 7. osztályba?
Tudom, hogy korai még megkérdezni, de most nagyon rá vagyok erre pörögve, és ha most nem írnám össze őket, elfelejtenék
úgyis valamit. Tavaly is ez volt, anyukám is azt mondta, és én is, hogy ott vannak a tavalyi cuccok(pl. ceruza), minek újat venni. Viszont ebből az lett, hogy egyfolytában kunyiznom kellett valamit, mert nem volt jó valami, vagy éppenséggel nem volt olyanom. Ezért kérném a segítségeteket.
Hetedikbe megyek, ahol ugye jönnek az új tantárgyak. Biosz, kémia, fizika és földrajz. Etika nem tudom, hogy lesz-e, mert sajnos a mi osztályunk, mondhatni olyan, ami mindenből kimarad. Tavaly ötödikben pl. nem volt nekünk hon és népismeret, a mostani ötödiknek van, de nekik más az irodalomtanáruk is. Szóval ezért nem tudom.
Még azt is szeretném mondani, hogy az IGAZGATÓ lesz az egyik tanárunk (azt hiszem, hogy biszból), és attól félek, hogy nem tudom majd, hogy hogyan beszéljek vele. Egyébként kedves ember, mármint amennyire eddig találkoztam vele, de lehet, hogy órán meg szigorú. Szerintetek?
És légyszi, MINDENT írjatok le, ami szükséges kellék a suliba, mondom, mindig elfelejtek valamit, szóval légyszíves :)
Előre is köszönöm!
Én kémiára sima füzetet hordok amúgy, mert viszonylag sok kísérlet volt, és négyzethálón a rajzok (szerintem) áttekinthetetlenek.
Mire lesz szükséged?
15 cm-es tolltartóba tehető vonalzó
2B-s (vagy a tanár megmondja, milyen, nekünk 2B-s) ceruza rajzra
Órán írásra toll (3-4), esetleg matekra, ahol kellhet radírozni, rottring (tudom is én, hogy kell írni).
Ebből kifolyólag, szintén a tolltartódba rottringhegy és radír.
Rajzórára műszaki rajzlap (vastagabb, mint a sima A4-es nyomtatásra való).
Nyilvánvalóan a tankönyveid, és egy füzet minden órára, ahol kérik, 2.
Számológép (még nem feltétlenül 7.-ben, de 8.-ban már biztos).
Körző.
Néhány színes ceruza aláhúzásos/karikázós feladatokhoz, szövegkiemeléshez (szövegkiemelő is jó).
VÁLASZTHATÓ
30 cm-es vonalzó táskádba
Derékszögű vonalzó
Szögmérő
Hibajavító
Több színes ceruza
Körülbelül ennyi... de nem olyan bonyolult, elkezded az évet, berakod a cuccokat a táskába, és ha kell valami, ami nincs nálad, akkor úgyis észreveszed, és jövő órára hozod. Amíg nincs, kölcsönkéred padtársadtól/előtted, mögötted ülőtől, vagy a tanártól is kérhetsz.
Földrajzra egy vonalas füzet, de vegyetek pluszba egy simát is, mert kitudja, hogy milyet kér a tanár. Biológiára sima füzetet vegyél, de pluszba egy vonalasat is, mert a tanártól függ, hogy milyenbe írtok. Emlékszem, mikor én voltam hetedikes, a tanár nekünk azt mondta, hogy sima füzet kell, a másik osztálynak meg azt mondta, hogy vonalas. Ezért szerintem érdemes venni egy vonalasat és simát, mert kitudja, hogy éppen milyen hóbortja van a tanárnak.
Kémiára sima füzetet szerezz be, de pluszba egy négyzetrácsosat(így írom, nehogy valakinek baja legyen vele, mert hogy a kocka egy térbeli alakzat, de ajánlanám az okoskodó majmoknak, hogy olvassák el, hogy mi van a füzetre írva. Az, hogy kockás! Ennyit erről. Na mindegy.)
is, mert ez is tanártól függ.
Fizikára négyzethálós füzet.
Vegyetek egy jó minőségű számológépet, ne gagyit.
Matekra egy négyzetrácsos füzet, de szerezzetek be pluszba egy simát, geometriához. Ez is tanárfüggő, nekünk nem volt a lapra írva(kaptunk mindig egy több oldalas "jegyzetet", hogy milyen füzetek kellenek + házirend, de ez nem lényeges), hogy kell plusz füzet, úgy kellet később beszerezni, mikor a tanár mondta, hogy jövőórán geometria, sima füzetet hozzatok. Persze mindenki futott azonnal a boltba, mert nem vettek pluszba, ezért írom le, ha veletek is ez lenne, te abba a szerencsés csoportba tartozz, akinek van sima füzete matekra. Nálunk csak kettő ilyen emberke volt.
Kell normális radír, de ne olyan elefántos legyen, és ne is a piros-kék, azok vagy maszálnak, vagy a lapot tépik. Én leginkább a Stabilo radírjait szeretem, de van itthon pár márka nélküli is, ezek is nagyon jól radíroznak, csak sajnos ugye nem tudom a márkájukat. Nagyon jó radírja van a MILAN (nem biztos, hogy nagybetűvel kell írni, mindegy) cégnek is. Én MILAN Nata 648-at használok, nagyon jó, csak ajánlani tudom.
Ajánlom, hogy vegyetek egy műanyag, "törhetetlen" vonalzót, 30 cm-est, a Maped gyártja világ legjobb műanyag vonalzóját, esküszöm! Bár ezt rengetegen ismerik, szerintem mindenkinek is van, gondoltam azért leírom. Nekem már 6 éve megvan, nem kopott egy szám sem le, és tényleg nem tört el. Csak ajánlani tudom, tényleg.
Ebből azt ajánlanám, aminek nincs a közepén az a kemény csík, olyanom is volt, egy hét alatt eltört. Az nem jó, csak a teljes műanyag.
Kell egy körző, ebből is a legjobb a Mapedes. Lehet rotringos vagy sima, de inkább mapedeset vegyetek, az a legjobb, mármint véleményem szerint.
Nyelvtanra egy vonalas füzetet szerezz be, lehet sima, vagy spirál, nekem sima volt, nem volt vele semmi bajom.
Irodalomra szintén vonalas, itt is lehet sima vagy spirál.
Nyelvtanra és irodalomra vegyetek plusz füzetet, ha betelne.
Idegennyelvre egy vonalas füzet, és egy szótár.
Történelemre egy vonalas füzet, nem tudom, hogy nektek kell-e külön évszámfüzet, nekünk nem kellet, de ha nektek kell, akkor szerezz be egy plusz vonalas füzetet, vagy francia kockás füzetet.
Énekre kottafüzet.
Zöld toll, javításhoz, piros toll, szintén javításhoz.
Kettő kék toll, több nem is kell, mert a legtöbb iskolában csak nyolcadikban lehet tollal írni órán, és addig csak a házit lehet tollal megoldani. Azért szerezz be egy vésztartaléktollat, hátha lenne valami baleset, pl. eltörne.
Technikára sima füzet, kicsi és nagy is jó.
Ha lesz etikátok, arra vonalas füzet kell.
Egy mappa azoknak a rajzoknak, amiket rajzoltok. Jó ha egy helyen vannak, és ezt a mappát a suliban is hagyhatod, ha van külön hely a technika-doboznak, oda rakhatod ezt a mappát is, így ha kell egy rajz, nem lesz az, hogy otthon hagytad, ott lesz az osztályteremben.
10 db műszaki rajzlap, ennél több nem hiszem, hogy kell.
10 db félfamentes rajzlap, ez is elég lesz szerintem.
10 db fénymásolólap, ez nem tudom miért, nekünk a fentebb említett lapon rajta volt, de nem használtuk. Azért a biztonság kedvéért szerezzetek be.
Azt ajánlom, hogy inkább csomagot vegyetek ezekből, és abból vegyetek ki 10-10 darabot, és rakjátok bele egy mappába, mert ez tanárfüggő, nekünk ennyi pont elég volt, de lehet, hogy tieteket rajzoltatni fog mint állat.
12 színű festék, ennél nem hiszem, hogy több kell, de mondom, lehet, hogy a ti tanárotok sokat fog festetni, rajzoltatni, és ha nincs kedved színt keverni, akkor vegyél egy 24 színből álló festékpalettát. Nekem olyan volt, máig azt használom, nem akar elfogyni, de nem is baj, mert imádom. Ez egy GIOTTO-s paletta. Ha érdekelne esetleg.
Tempera, 6 darabos, ez sem biztos, hogy használva lesz, lehet, hogy csak fehér kell majd. Nekem ICO temperám volt, ez is jó, ajánlom ezt is.
Zsírkréta, ezt nem fogjátok használni, de ha tanár olyan feladatot ad, hogy azt használtok amit akartok, és te szírkrétát akarsz használni, akkor legyen. Meg kitudja, lehet, hogy ti fogjátok használni, tanérfüggő, hogy mit ad fel, nekünk pl. nem kellet szírkréta.
12 darabos színes ceruza csomag. Tökéletesen elég lesz, és itt is ajánlnék egy kicsit, ha nem baj, a Crayolának van a legjobb színes ceruzája.
Rajztábla, lehetőleg olyan, amibe belelehet csíptetni a lapot.
Edényke, a víznek, ha festetek.
Pár darab spéci grafit ceruza, mert hetedikben már lesznek nehezebb rajzolások, ezekhez jobb ceruzák kellenek. Amiket a legjobban ajánlanak, az A B, 2B-s, 4B-s ceruzák.
3 db HB-s ceruza, ez szerintem alapból van mindenkinek.
H-s ceruza, ebből elég 1 db.
2H-s ceruza, ez elég vékony vonalat húz, már szinte karcolja a lapot.
4H-s ceruza, ezzel szinte lehetetlen írni, csak egy kicsit érsz a laphoz vele, és nyomot hagy. És szinte karcolja a lapot, de nekünk rá volt írva lapra, ezért vettünk, de nem is használtuk.
Ceruzahegyező, a legjobb a Stabilo-s.
Egy papír és egy rendes szögmérő.
Kellhet még egy 16° és egy 45° csúcsszögű vonalzó, sőt biztos, hogy kell.
Kellhet még egy 10 cm-es kicsi vonalzó.
2 csomag színes lapot is vegyetek, lehet, hogy majd használjátok.
4 csomag famentes írólapot is vegyetek. Kellhet.
1 csomag gémkapocs. Nem felesleges, mert összetudod fűzni a dolgozatokat stb.
Olló
Ragasztó, ebből egy folyékony, a legjobb a technokol, és egy stiftes.
1 tükör, kicsi, szögletes, keret nélküli
Vázlatfüzet is kellhet, spirál legyen, ez a lényeg.
Testnevelésre egy fehér póló, melegítő őszre és télre, tavaszra és nyár elejére rövidebb nadrág, egy pár torna vagy edzőcipő, dezodor, ha lány vagy(bár az írásodból ítélve az vagy), hajgumi.
Szerintem a dolgozatokhoz is legyen egy külön mappád. Egy helyen legyenek.
Derékszögű vonalzó. Ha kérik, akkor leckefüzet.
Lefűzőmappa.
2 db különböző alakú háromszögű vonalzó.
Rajzon ha írtok, vonalas vagy sima füzet. Tanárfüggő.
Post-it, hogy betudd jelölni, mit kell tanulni, nekem ez sokat "segített", nem tudom, ki hogy van vele.
Hibajavító.
Ezek fontosak a suliba. Bocsánat, hogy összevissza írtam, késő van, már nem jár annyira az agyam.
Az igazgató pedig. Ne szorongj! Majd első órán úgyis megtudod milyen. Azért azt ajánlanám, hogy az első órádon, ami vele van, ne ordibálj, meg stb, legyél fegyelmezett, halk, de azért lehessen hallani. Nekünk a fizika tanár volt az igazgató, tök kedves volt, ha valami rosszat csináltunk, nem fenyegetett igazgatóival. Írtad, hogy alapból kedves. Lehet, hogy órán kicsit szigorúbb lesz, de nem hiszem, hogy sokkal. Legfeljebb csak azért, hogy egy kicsit fegyelmezzen titeket. De nyugi, nem fog azért kirúgni titeket/téged a suliból. :)
Remélem tudtam segíteni!
17/L
Na jól van, az utolsó válaszoló mögött még összevetve is elbújhatunk mi 3-an :D Akkor viszont még annyi, hogy jó számológép pl. a Sharp, meg nem rossz a Casio sem. Én legalábbis ezeket ajánlom, és mindenképpen olyat, amin vannak tudományos funkciók (nCr, gyök, "x" gyök, négyzet, "x"-edik hatvány stb.).
És nem kell feltétlenül egyenletmegoldós meg egyenlet-beolvasós számológépet venni, mert egyrészt nem gondolkodsz, ha csak a képletet beírod, és úgy keresed meg az X-et, másrészt csomó helyen nem is engedik az ilyen gépeket használni (az más kérdés, hogy valaki ellenőrzi-e: az én számológépem memória tárolására alkalmas, amit elvileg nem használhatnék versenyen, de még sose szóltak érte, mert nem vették észre, ebből kifolyólag nem is érdekli őket).
#4:
Még annyit, hogy nem tudom, milyen iskolába jártál, mindenesetre ahová én jártam ezelőtt meg ahová most járok (jó, ez már gimnázium, de 5. óta járok ide) egyenesen támogatják a tollal írást, sőt, el is várják sok órán, mert hogy nem fakul el (vagy legalábbis nem olyan hamar). És szerintem 2 nem elég, mert vannak olyan sz@r tollak is, amikkel nem lehet egy szót sem írni. Ja, és tollból, ha már ennyire felkészült leszel, legyen nálad egy 0.5-ös írásra (szerintem ezzel kényelmesebb írni, mert én kisebb betűkkel írok, és így nem érnek össze és lesznek annyira olvashatatlanok a betűim), és egy vastagabb, nekem pl. földrajz vaktérkép készítésnél kellett, hogy a 2 nagy folyót (Dunát és Tiszát) azzal húzzam végig. Meg versenyeken ikszelgetésre is jobb a kicsit vastagabb (Zrínyin és Kengurun).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!