Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kimehetek külföldre dolgozni...

Kimehetek külföldre dolgozni ha államilag finanszírozottan tanulok az egyetemen?

Figyelt kérdés
ausztriában szeretnék dolgozni az egyetem után, arra emlékszem hogy valami olyasmi feltétele van hogy a tandíjat ki kell fizetnem utólag. de arra az nem világos, hogy a tandíj 100%-át kell-e visszafizetni az államnak vagy a kétszeresét, és arra sem emlékszem pontosan, mennyi idő alatt. talán a képzési idő? köszönöm előre is a válaszokat!!!!

2014. jan. 6. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
mielőtt jelentkeztél,és aláírtad a hallgatói licencet,elolvashattad volna az "apró betűs részt"
2014. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy 20 év alatt kell annyi évet ledolgoznod itthon, ahány évet tanultál államilag finanszírozott képzésben.

Vagy pedig azt az összeget (gondolom inflációval) visszafizetned, amennyibe egyébként került a képzésed az államnak.

2014. jan. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

elsőnek: köszi, rettentően hasznomra vált a kioktatásod


másodiknak: köszi!!

2014. jan. 8. 14:14
 4/6 anonim ***** válasza:
szívesen,remélem ízlett. :)
2014. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
egyébként elolvastam. csak mint említettem:már nem emlékszem. egyébként meg nagyjából bármi lehetett volna az apróbetűs részben, akkor is elkezdtem volna az egyetemet, mert nem érzem úgy hogy lenne nagyon választásom. illetve van, csak ha az ország egyik legjobb elitgimijébe jártam, akkor nem illik a lehetőségeimhez mérten sokra vinni.
2014. jan. 10. 18:08
 6/6 A kérdező kommentje:
illik*. -nem
2014. jan. 10. 18:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!