Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egy sulis kollégium?

Milyen egy sulis kollégium?

Figyelt kérdés

Szóval nem egyetemi kollégiumra gondolok, csupán 9-12 osztályos kollégiumra. Nagyon szeretnék majd az általam kiválasztott iskolában tanulni tovább kilencedikben, de mivel a távolság miatt az ingázást nem tudom megoldani, úgy tűnik kollégiumi életre fogok kényszerülni. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

A kollégiumban csak fiúk lesznek, összesen 24-en, (hat, négy ágyas szoba) úgyhogy gondolom ebben az esetben nem jelenthet olyan túl nagy gondot a közös mosdó és WC.

Milyen a sulis kollégiumi élet, tekintve azt, hogy egy elég jó hírű, de ugyanakkor állítólag jó közösségi életet magáénak tudó suliba megyek majd?

A tanulás befejeztével ki lehet majd menni délutánonként a városba, sétálni vagy sportolni egy-két órára? Huszonnégy ember egy igen nagy lakásban gondolom nem tud nagy zajt csapni... Lehet többiek mellett például könyvet olvasni stb? Bár, gondolom, ha tanulni lehet nyugodtan, akkor olvasni is...

Milyen a közösség egy ilyen kollégiumban?

Ha valakinek van tapasztalata egy sulis kollégiumról, akkor megkérném, ossza meg velem.


2013. dec. 31. 17:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Nos én lány vagyok, így nincs tapasztalatom fiúként, de azt tudom, hogy nagy ökörködések szoktak menni. :D Pedig ez egy nagyon jó hírű koli (ahol én vagyok és az egyik legszebb is). Olvasni és tanulni? Nos, a szobatársaktól függ, de pl nálunk vannak tanulóhelységek, ahova nyilván tanulni megy be a gyerek. És persze minden további nélkül kimehetsz a városba, bár azért nálunk van kapuzárás. De gondolom majd mindent elmondanak nektek. De ha összvéleményre van szükséged, szerintem a koli ne riasszon vissza, én szeretek kolis az lenni, egy nagy család (persze nem mondom hogy mindenki szereti a másikat, és hogy néha nem tudnék ölni, de azért... :D )Segítünk a másiknak ha nem érti a kémiát, adunk kölcsön WC papírt, meg ilyenek xD
2014. jan. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!