Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szegedi TTK-sok! (Bioszosok...

Szegedi TTK-sok! (Bioszosok főleg, de mindenki más is :D) Milyen a suli, milyen a TTK?

Figyelt kérdés

Folyik a jelentkezés, megvan a sorrendem, SZTE-TTIK biosz az első helyen :) Sok jót olvastam a suliról, TTK-ról, hogyha biosz, akkor Szeged. Sajnos a nyílt napokra nem tudtam elmenni, mert dolgoztam mindkét nap, így nincs személyes tapasztalatom a környezetről, a suliról, az emberekről. Így kérdezném azokat, akik oda járnak: milyen ott az élet? Milyenek a tanárok? Milyen a képzés szerintetek? Tetszik, szeretitek, naprakész a tudás, amit kaptok? Szóval, mi a ti tapasztalatotok a sulival és képzéssel kapcsolatban?


(Ismerős nagyon ajánlotta Pécset, szintén biosz, de a PTE csak a 2. helyem. Mivel Pécsről van "személyes" nem honlapról/újságból olvasott infóm, így gondoltam Szegedről is szereznék :))



2013. dec. 27. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én földrajzos vagyok így tudok véleményt mondani (SZTE TTIK)

Minden szakon van matek valamilyen formában még bioszon is (matematika alapjai biológusoknak). Maga a biosz annyira nehéz amennyire színvonalas. És szerintem ez az országban az egyik legjobb hely. Az első év biztos hogy tele van latinnal (ismerősöm valami olyat mesélt, hogy 120 növényt kell latinul megtanulni családnévvel stb együtt). Készülj fel hogy rengeteget kell tanulnod akármilyen tanuló is voltál középsuliban. Az én átlagom végig 4,7-4,8 volt de a vizsgákra annyit kell tanulni mint az érettségire. 1 vizsga = 2 érettségi. Ha gondolod mondok tantárgyneveket is. Koleszos leszel vagy albérletes ?

Kérdezz bárit, szívesen válaszolok.

Remélem tudtam segíteni.

2013. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ :D Engem most inkább a személyes tapasztalatok érdekelnének, hogy ti, mint tanulók meg vagytok-e elégedve a hellyel, a képzéssel, mik a lehetőségeitek (ösztöndíjprogram, külön projectekben részt venni, szóval, amikkel el tudtok tényleg mélyedni a szakmában), milyen az élet Szegeden, a koliban (kolis leszek majd :)), ilyenek :D Sok statisztikán átrágtam magam, de az mégsem olyan, mintha egy ott tanulót kérdeznék a személyes tapasztalatairól :D
2013. dec. 28. 15:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy mondattal kellene kifejeznem magam akkor a következő lenne: Mindent a segged alá raknak. :) de komolyan. Városi bérlet minden órai anyag 2-4 fajta ösztöndíj stb. Az oktatás színvonala elég erős és tényleg tanulni kell. Az élet tök jó ha kell minden nap van valami buli. Ha koleszos leszel neked a Hermann koli lenne jó mivel bioszos vagy és a kolival kb egy utcában van a biosz központ. Felszerelt és jól ellátott könyvtára is van az egyetemnek nincs még 15 éves sem. Jó kajálási lehetőségek is vannak olcsók a helyek és emberi léptékű a város. A koleszos élet király! én nem hermannos vagyok de vannak ott bioszos ismerőseim.
2013. dec. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi :D Ezt jó hallani, akkor jó, hogy első helyre pakoltam be :D Köszi :) A tanulás nem baj, azért megy oda jó esetben az ember, hogy tanuljon.
2013. dec. 28. 18:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs már ingyen bérlet. Követkető félévtől kezdve pályázni kell, és a pályázók 90%-a kapja csak meg szociális alapon.

Amúgy én is szegedre járok immár 3. éve, megjelölöm a kérdést mert most lusta lennék válasszolni majd visszatérek rá :P

2013. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Epekedve várom kifejtős válaszod :D
2013. dec. 30. 00:15
 7/8 anonim ***** válasza:

na itt a másik oldal

bioszos vagyok, és utálom :) most fogok kiiratkozni a jövőhéten

ha szeretnél hallani negatívumokat is, akkor írj

2014. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én inkább vizsgaidőszak végén írok részletesen, azt hoszem most nem sok jót tudnék jót mondani :P
2014. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!