Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia - Mekkora anyagmennyiség...

Kémia - Mekkora anyagmennyiségű iont jelent 48 mg kalciumion? Segíítség

Figyelt kérdés
Emelt érettségire készülök és számolásoknak nagyon az elején vagyok, de most az elméleten kívül számolni is elkezdtem most, és ezen fennakadtam:S mert hát mikor a legjobb a tanulás, ha nem a téliszünetben
2013. dec. 21. 17:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Az ionok tömege közel akkora, mint az atomoké, mert csak az elektronban van eltérés, aminek a tömege elhanyagolható. Tehát ugyan úgy kell számolni, mintha atom lenne a feladatban. Kikeresed periódusos rendszerből a moláris tömeget. Amit ott találsz, az 1 mol anyag tömege. Ebből arányossággal kiszámolod, hogy a 48mg hány mol lehet. (Vigyázz, ne felejtsd el a mg-ot g-ra váltani!)
2013. dec. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!