Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanár elolvashatja a...

Egy tanár elolvashatja a papíron történő levelezéseket?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy joga van elvenni, mert zavarom vele az órát, de joga van ahhoz hogy elolvassa mit írtunk rá?
2009. nov. 25. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanárnak manapság semmihez nincs joga.Én nem olvasnám el,vagy megkérdezném,hogy elolvashatom-e.
2009. nov. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Természetesen, hiszen bűnjel!!

Azonkívül: ő a tanár. Ő határozza meg a saját korlátait. Belátása szerint. Neked viszont jogod van a tanuláshoz! És ő ezt biztosítani is fogja, ennek a jogodnak az érvényesítését, mert ez megelőzi minden más jogodat az iskolán belül. Ahogy jónak látja! Ha elolvasással, akkor úgy.

2009. nov. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem olvashatja el!


Viszont joga van intőt adni, ha óra alatt leveleztetek és nem figyeltetek emiatt illetve másokat is zavartatok...

2009. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

"...Ő határozza meg a saját korlátait. Belátása szerint..."


Lehet, sok tanár így képzeli, de ez nem így van!!!

A diáknak is vannak személyiségi jogai, amit a tanár sem sérthet meg!

Pl. nem alázhatja meg a tanár a diákot, nem tiporhat bele az önbecsülésébe (pl. azzal, hogy lehülyézi vagy megalázza a társai előtt).


Szóval, nem a tanár határozza meg a saját korlátait!

2009. nov. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

A tanárnak elsősorban az óra nyugalmát és a tanulás zavartalanságát, a tananyag érthető feldolgozását kell biztosítania. Ha ezt a tanulók levelezgetéssel, egyébb rendetlenségekkel zavarják, akkor azért "büntetés "jár. Persze nem lehet leszidni, a gyereket, lelki sérülést okozva (persze a diák által okozott tanári lelkeket ki védi meg?), nem lehet -legalábbis nálunk-kitenni az óráról, így én az egész osztállyal szoktam iratni az óra anyagából rögtönzést. Ehhez jogom van, felmérni, hogy mennyire értette meg az osztály a magyarázatot-ilyenkor persze aki nem figylt oda az megszívja, sőt az osztály is ellene fordul, mert senkinek nem tetszik a felmérő. Már év elején elmondom: egy mindenkiért, mindenki egyért szabályt.

A kérdésre reagálva: Elvileg nincs jogom beleolvasni a cetlibe, de mivel az óra nyugalmát megzavaró levélkéről van szó, elveszem. Volt olyan, hogy olvasatlanul elégettem, olyan is volt, hogy megnéztem-ilyenkor a tartalma dönt-ha engem sértegetnek benne elintézem az osztállyal, a szabály szerint ( nincs filmnézés év végén- a kiadott háziolvasányok megfilmesített változatait szoktuk megnézni), ha diákot, akkor adom az oszi kezébe-ez az ő hatásköre.

2009. nov. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Azért erre nem vonatkozik a levéltitok!

Aki élni akar azzal a joggal, legyen szíves, adja fel postán!

A tanár nem postai alkalmazott! A tanár arra esküdött fel, hogy biztosítsa a gyermeknek a tanulást. Ha a kicsike levelezik, akkor sérül a zavartalan tanuláshoz való joga, és a tanár ezt esküje szerint nem nézheti tétlenül. Viszont a levéltitokra nem tett esküt, mert nem postás.

Ha valaki órán nyílt cetlit küldöz, ezzel vállalja a nyilvánosságot automatice.

Mintha az utcán járna, vagy nyilvánosan szerepelne.

Ha részt vesz a játékban, akkor vonatkoznak rá a játékszabályok.Vagyis ha beül órára és nyitott cetliket ír kódolatlan, ezzel vállalja a nyilvánosságot is egyben.A diyák.

2009. nov. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
.
2009. nov. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bár ez egy hosszú történet...de én szvsz úgy gondolom, nekem van igazam, a "levéllel" kapcsolatban.Nyilván sokan azt gondolják, hogy "bunkó diák, tanuljon órán ne levelezzen" , de ez teljesen más.A levél szó alatt azt értem, hogy rajzoltam, a füzetembe, kitéptem és letettem az asztalra.Osztálytársam meg kidekorálta.A tanár meg elvette, de nem dobta ki hanem elrakta a táskájába!Ezért tettem fel a kérdést, hogy ha netalán-tán egyszer véletlen szóba jönne a dolog az ofő-nél akkor ki tudjak állni az igazam mellett..
2009. nov. 27. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!