Mik a tapasztalataitok a szegedi molekuláris bionika szakkal kapcsolatban?
Tudom, hogy a Pázmányon indult először a képzés, ezért talán ott színvonalasabb(?). Úgy hallottam Szegeden a bioszos részére nagyobb hangsúlyt fektetnek. A lényeg, hogy minden tapasztalat érdekelne, főleg azoktól akik oda járnak. Mennyi gyakorlat van? Mely órák a legérdekesebbek? Ha esetleg valaki elvégezte az Msc-t(elvileg ilyen csak a Pázmányon van-?), attól az elhelyezkedési lehetőségeket is kérdezném.
Köszönöm szépen!
Szerintem simán el lehet helyezkedni. Másod év PPKE bionika, és lehet menni TDK-zni csomó helyre, Enzimológiai intézetbe bioinfót programozni, ami megemeli az impakt faktorodat, mert az összes fehérjés a te cuccaidból dolgozik majd :)
Van egypár bionikás cég is, van egy listám, szerintem szívesen várnak gyakornokokat. Protézisektől orvosi eszközökig minden. Nyílik a Corvin bionika központ is sok új céggel. Nem csak állami befektetés, hanem konzorcium, sok gazdasági szereplőkkel, szóval nem mutyizzák el a zs-t.
Persze ezek nem mind kutatós dolgok, de az is lehet, csak sokat kell TDK-zni, ismereteket kötni. Ha egy helyre bekerülsz onnantól nagy eséllyel maradhatsz majd dolgozni.
Amúgy sima informatikusként is el lehet helyezkedni szerintem aki akar, pl programozó stb. Csak művelődni kell.
Az álommeló persze a kutatás, külföldön, itthon akárhol. MsC után PhD. Szerintem van ráció a dologban :)
PPKE-nek amúgy eddigi statisztikák alapján nagyon magas a diplomázottak aránya, és 0%-os a munkanélküliség diploma után, erre büszkék is. Fizetés is élen van.
Szegedről nem tudok nyilatkozni.
PErsze ha biztos állást akarsz, akkor ne válaszd a bionikát.
Egyelőre még nem tudni hogy lesz a jövő, és több lábon kell állni. Ha nem akarod a kockázatot, akkor villamosmérnök,informatikus, biológus, vegyész stb...
Köszönöm a hozzászólást! Igazából a bionika és a gyógyszerészet (ill. talán még a biomérnöki) között vergődök. Mindegyik mellett és ellen is szól valami. Gyógyszerészként ugye biztos állás,megélhetés stb. Bionikánál az infótól tartok egy kicsit, de viszont hihetetlenül érdekel, főleg a kutatásos része. A gyógyszerészeti az már kevésbé érdekel.
Ha még valakinek van tapasztalata, azt szívesen várom! :)
Felesleges félned az infó részétől. akinek van egy kis logikája, és gyakorolgat minden tantárgyat meg tud tanulni. Áramköröket, kémiát, genetikát, programozást, matekot stb.
Majd meglátod, hogy a gimiben tanított dolgok nehézségre köszönőviszonyban sincsenek azzal amit majd tanulsz. Egyszerűen más világ ez. Ha túljutsz az első éven, majd megérted, hogy mindegy milyen tárgy, meg lehet tanulni, ha már kialakult egy látásmódod.
Amúgy meg egyik tárgy sem olyan mély a BsC-n, hogy 2-essel ne lehessen átvergődni rajta :) PErsze a kettes szint is kemény más egyetemhez képest. Ellenben viszont hasznos, mert jó kiindulási alap. Pl kutatnál valamit, kellene hozzá matlab, nem full hülyén állsz neki nulláról. Kéne egy eszközt tervezni, már tudod az áramkörök alapjait, digit technikát, stb, nem csak a kémiás részét, ebből már el lehet indulni, mégha nem is vagy villamosmérnök/infós.
Biztos igazad van, már feltűnt, hogy mindenkinek megváltozik a gondolkodásmódja az egyetem első félévében. Meg gondolom számít az is, hogy érdekel, meg a kitartás is. Egyébként te az első válaszoló vagy? Mert akkor gondolom szintén a PPKE-ről írsz. Kár, hogy szegedit sehol sem találok:( De arra is kíváncsi lennék, hogy mennyi ilyen hithez kapcsolódó óra és program van a Pázmányon, ami kötelező?
Köszi a segítséget:)
Nincsen. én nem vagyok vallásos, és semmi kötelező cucc nincs. Soha nem ért hátrányos megkülönböztetés emiatt. Csoptársak között nem is nagyon téma ez. Valaki az, valaki nem.
Ivás, parti, elvont hülyülés ugyan úgy van minden mennyiségben, ahol máshol is :) Barátokat mindenhol lehet találni.
Én első éves bionikás vagyok az SZTE-n, szóval én nem tudok annyi infót adni mint felsőbb évesek, de azért megpróbálom. Azt, hogy a Pázmányon milyen nehéz a biosz nem tudom, de az SZTE-n nagyon komoly.
A gyakorlati vizsga egy az 5 biosz tanszék által összerakott (ha jól emlékszem) 10 oldalas írásbeli vizsga. Mindegyik tanszék a saját feladat sorát javítja és ha egyik is 1es akkor meg kell ismételned a gyak vizsgát, ha az is 1, akkor nem mehetsz rendes biosz alapjaiból vizsgázni. És hozzá teszem a biszosoknak még mindig nem sikerült kijavítani a dogákat, pedig már január van... se az első éves bioszosok, biomérnökök és binikások nem tudják, hogy most mehetnek e vizsgázni vagy sem... de az tény, hogy nagy az elvárás, én úgy érzem a biosz 2es megszerzése nehezebb mint a kémia meg a fizika 2-es megszerzése, pedig nekem bioszból van emeltem és szeretem is.
Nem tudom, hogy melyik a legérdekesebb óra, mint mondtam 1. éves vagyok és nekem még csak alapozó tárgyaim vannak... de ha most döntenem kéne akkor a sejtbiosz, de az is brutál nehéz, ha 2nél jobbat akarsz.
Ha bionikás leszel, akkor készülj fel, hogy nagyon sokat kell tanulnod, mert nem egy séta galopp... akikkel én indultam szeptemberben már 20 ember már fel is adta, sőtt már 2. és 3. éveseknél is elég tömeges a feladás... speciel én is erősen gondolkozom rajta, hogy újra felvételizek valami másra szakra.
A bionikának sztm pont az az erősége, hogy sok mindenhez ért, de pont ezért is nehéz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!