Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg fogok bukni valószínűleg...

Meg fogok bukni valószínűleg matekból. Még van esélyem? Szüleimmel mit csináljak?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, 1,2-re állok. Még egy dogát írunk félév zárás előtt, viszont ennél a tanárnál senki nem képes ötöst írni. Megoldunk közösen órán pár feladatot, felad házit, ami nehezebb, úgy ellenőrizzük, hogy ő lediktálja a megoldást és a dogában olyan feladatok szerepelnek, amiket nem oldottunk meg órán sem háziban. A másik oka a bukásomnak, hogy nincs agyam a matekhoz. Egyszerűen nem értem. Meg idén jöttem rá, hogy nem akarok egyetemre menni, ezért kicsit jobban visszavettem a tanulásból és lesz*rtam a matekot. Ha még írok egy 5-öst, akkor 1,6-ra állok, viszont az még mindig nem elég. Tavaly bukott osztálytársam, őt nem engedte javítani, pedig még 2 hete volt rá, az oka pedig az volt, hogy ez csak egy félév, úgysem számít... Én azért rákérdezzek?


A szüleim pedig mindenért leszidnak, ami sulival kapcsolatos. Igazából nincs túl jó kapcsolatom velük, olyan köszönünk meg pár szót váltunk viszony, ugyanis ha öt percet beszélek velük, akkor vagy szóba jön a tanulás, amiről nem szívesen beszélek, vagy összeveszünk valamin. Tavaly volt három kettesem, emiatt apukám el akart tiltani a barátomtól, de végül nem tette meg... A sok leszidás (egy kettes, néha egy hármas miatt is) azt eredményezte, hogy már a jó jegyeimet sem mondom el, mert akkor megkérdezik, hogy mi van a többi tantárggyal, és akkor jön az összeveszés... E-naplót nem nézik, csak félévente egyszer. Mit csináljak? Hogyan értessem meg velük, hogy ez nem a világ vége? Azon is nagyon ki voltak akadva, hogy OKJ-ra megyek érettségi után, pedig tisztában vannak azzal, hogy nem tudnék bejutni egyetemre...


2013. dec. 12. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Magántanárt kell fogadni, és év végére meglesz a 2-es. Hova valósi vagy?


A szüleidnek meg mondd meg, hogy nem megy a matek és kell az a magántanár.

2013. dec. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen erre én is gondoltam, de igazából eddig is megvolt a kettes, ha megkértem egy osztálytársamat, hogy magyarázzon el valamit, de idén ellustultam.


A szüleimtől félek csak, persze nem szeretnék megbukni, de ha mégis megtörténne, csak a szüleim büntetésétől félnék... Hogyan mondjam meg nekik, ha megbukok?


Budapesten lakom.

2013. dec. 12. 14:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor ne lustulj el, és zaklasd azt az osztálytársat! :D
2013. dec. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kinyitnád a szád a tanárnak, hogy "Elnézést, de legyen szíves levezetni a házi megoldásának lépéseit a táblán, mert nem értem.", biztosan nem harapná le a fejed, és talán meg is értenéd a feladatokat.


Mindenesetre kérdezz rá, hogy javíthatsz-e még ezek után, de lehet, hogy én sem engedném meg, ne az utolsó pillanatban kapj észhez. Egyébként én 11. év végén buktam meg matekból, ráadásul évet is kellett ismételnem, mert a pótvizsga sem ment. Idén érettségizem és elárulom, hogy a tavalyi év végét 4-es matekkal zártam, valamint most is 3,8-ra állok. Ne dobd sutba az egyetemet, mert hidd el nekem, tényleg fejben dől el minden.

Amikor megtudtam, hogy évfolyamot vagyok köteles ismételni, fel akartam adni az iskolát, de aztán rájöttem, hogy ez egy lehetőség, hogy kijavítsam a hibám. Azóta hálás vagyok a tanárnak, hogy meghúzott. (és ezzel nem azt akarom sugallni, hogy bukj meg, ne akarj egy évet elpazarolni)

Gondolom ez nem elég nagy motiváció, de sosincs késő változtatni.


Elnézést a kis magánszámért, de remélem, elgondolkodtat. Ha nem téged, akkor valaki mást, aki hasonló helyzetben van.

2013. dec. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!