Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Két kisötös és egy kisegyes...

Két kisötös és egy kisegyes hányas, ha ezekből osztályoznak?

Figyelt kérdés
2013. dec. 3. 14:08
 1/8 Imola Ágnes ***** válasza:
(5+5+1)/3 az 3,66
2013. dec. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Számtani közép szerint ezek átlaga 3,66

Ha szemét a tanárod (nekem az volt) akkor mértani középpel számol, aszerint az átlag 2,92.


Szóval, számtanival 4, mértanival 3.

2013. dec. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én feleltetnélek a négyesért.
2013. dec. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól is függhet, hogy milyen sorrendben kaptad a jegyeket. Ha az 1-essel indítottál, aztán jött a két kisötös, akkor az javuló tendenciát mutat, inkább megadható rá a 4-es. Ha viszont utoljára jött az 1-es, akkor az romló tendencia, akkor inkább a hármas. Mindenesetre én is adnék lehetőséget annak bizonyítására, hogy megérdemled a 4-es jegyet.
2013. dec. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ha szemét a tanárod (nekem az volt) akkor mértani középpel számol, aszerint az átlag 2,92."


Na ne mond. 2,22 a mértani közepe. Ha 3 db 5-ös van és 1 db egyes akkor 2,0 a mértani közepe, ha 9 db 5-ös van és 1 db 1-es akkor annak 1,47 a mértani közepe. Ezek szerint ha egy db 1-es becsúszik akkor nem is érdemes tanulni, mert képzeld el hogy van 300 db 5-ösöd és nincs más jegyed mértani közepe 5 utána becsúszik 1 db 1-es már mindjárt 1,02-re állsz.

2013. dec. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még csak nem is jól írtam (ezt gondolná az ember hogy ennyi, utána sem számoltam):

" 300 db 5-ösöd és nincs más jegyed mértani közepe 5"

Ennek 1,02 a mértani közepe pontosabban 1.02467. Szóval nagyon hihető.

2013. dec. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lesz..om, hogy mi hihető, mi nem a számodra. Három darab kis jegyről volt szó, ami után nagy jegyet kap majd, te meg jössz itt 500 darab ötössel. Ha ilyen penge vagy, akkor számold ki azt is, hány évbe telik összeszedni ennyi jegyet. Értelmezni kellene tudni az olvasottakat, nem belekötni két szóba.

De hogy meg is értsd:


Van két kis jegyed, kapsz mellé egy harmadikat, ha pikkel rád a tanár mértani középpel számol...

2013. dec. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sorry, sok volt a pia amikor azt írtam, utólag átgondoltam, nem jó képlettel számoltam. Te számoltál jól.

Ennyi jegyet tudom ,hogy nem kap senki.

2013. dec. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!