Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diakhitelnek mennyi lenne igy...

Diakhitelnek mennyi lenne igy a kamata?

Figyelt kérdés
Jovore vegzek az alapszakommal, de szeretnek MSc-re menni. Erre ugye nincs garancia, es ha esetleg nem vesznek fel, akkor kimennek az alapommal kulfoldre. Ezert szeretnek az utolso evben felvenni osszesen 400 ezer forintot. Ha felvesznek mesterre, visszafizetnem egybe az egeszet, ha nem, az lenne az indulotokem kulfoldre. A kerdes, hogy ha felvesznek, es vissza tudom fizetni egybe, mondjuk aug. elejen, akkor rakene fizetnem valamennyit? Ha igen, kb. mennyit?
2013. nov. 30. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor most akarod felvenni következő szorgalmi félévben a diákhitelt. Ezzel csak annyi a probléma, hogy 400 ezer forintot nem tudsz felvenni. Legjobb esetben is 250 ezer forint amit felvehetsz.

Ha ezt a 250ezret felszeretnéd venni, akkor azt javasolnám, hogy ne egyszerre, hanem havi ciklusban utaltasd a számládra. Ez azért jó, mert valamennyivel kevesebb lesz a fizetendő kamat.

Júniusban kapnád meg az utolsó 50 forintos részletet, augusztusra a 250 000 forintnak a kamata nem haladná meg a 10 ezer forintot, de lehet az 5ezer forintot sem.

Amúgy melyik szak és melyik iskola msc-jét nézted ki, hogy nem vagy biztos benne, hogy oda felvesznek?:)

2013. nov. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Huuu, en a jovoret iskolai evben ertettem, nem ugy, hogy 2014. Bocsanat, hogy nem voltam egyertelmu! Tehat 2015 majus vegen vegzek, juli kozepe tajan derulnek ki a ponthatarok, tehat utana tudnam visszafizetni. Ugy gondoltam, hogy jovo szeptembertol vennek fel, havi ciklusban, osszesen 400-at, az egy ev alatt. BME-VIK, eu.mernok a kiszemelt. :) A felveteli minta tesztek nem olyan nehezek, de olyan keves info van az MSc felvetelik rendjerol, hogy nem merem elbizni magam. Felek, hogy nem sikerul.
2013. nov. 30. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!